29 березня 2018 року на базі фізико-математичного факультету Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка успішно пройшла Всеукраїнська науково-практична конференція «Фізико-математичні та комп’ютерні науки, технології, навчання: науково-практичні рішення та підходи молодих науковців».

Як і було заплановано з самого початку – об 11 годині 10 хвилин у 214 аудиторії зібралися студенти старших курсів фізмату, наукові керівники магістрів-випускників, редакторський колектив нового студентського наукового часопису – збірника наукових праць «Наукові записки молодих учених».

Всі з нетерпінням чекали початку молодіжної наукової конференції, яка перший раз за всю історію проходила у новому форматі. Ще 2016 року конференція проводилася лише силами кафедри фізики та методики її викладання, незмінним організатором якої протягом 14 попередніх років була доцент Ірина Володимирівна Сальник. А тепер Ірина Володимирівна вперше вела пленарне засідання, на якому виступали студенти-представники усіх спеціальностей та кафедр нашого факультету.

Але ж усе по-порядку. Почесним гостем конференції став проректор з наукової роботи нашого університету професор С.П. Михида. Ві виступив з вітальним словом та побажав учасникам зібрання успішно презентувати свої наукові досягнення. Декан фізико-математичного факультету професор Р.Я. Ріжняк у своєму виступі подякував дружньому редакторському колективу молодіжного наукового часопису та відзначив велику кількість цікавих студентських публікацій у першому його номері. Він повідомив зібрання, що організаційна група конференції встигла все підготувати заздалегідь – анотації виступів студентів були розміщення на сторінці конференції для первинного публічного ознайомлення, а повні тексти доповідей та виступів учасників якраз у день проведення пленарної частини конференції зайняли своє місце в журнальній системі факультету.

А далі присутні з цікавістю вислухали виступи магістрантів другого року навчання, які презентували результати своїх наукових досліджень. З доповідями виступили:

Сандирєва Марина Андріївна, студентка групи СТ17М спеціальності 112 Статистика – тема «Довгострокове прогнозування екстремальної кількості опадів у місті Київ» (науковий керівник: к.ф.-м.н., доцент Акбаш К.С.).

Петріченко Олексій Анатолійович, студент групи МІ16М спеціальності 014 Середня освіта (Математика) – тема «Використання дистанційного навчання при вивченні теми «Границя функції однієї змінної» (науковий керівник: к.ф.-м.н., доцент Ключник І.Г.).

Грищенко Владислав Юрійович, студент групи ФІ17М спеціальності 014 Середня освіта (Фізика) – тема «Особливості використання програми WORLDWIDE TELESCOPE в шкільному курсі астрономії» (науковий керівник: к.ф.-м.н., доцент Волчанський О.В.).

Батай Олена Юріївна, студентка групи ТН16М спеціальності 014 Середня освіта (Трудове навчання та технології) – тема «Мультимедійні технології навчання систем автоматизованого проектування у підготовці майбутніх вчителів трудового навчання та технологій» (науковий керівник: д.п.н., доцент Єжова О.В.).

Міхав Володимир Володимирович, студент групи КН17М спеціальності 122 Комп’ютерні науки – тема «Розробка асоціативного масиву для зберігання розріджених орієнтованих графів на основі бінарних діаграм рішень з подавленням нулів» (науковий керівник: к.ф.-м.н., доцент Паращук С.Д.).

Дєдова Олена Олегівна, студентка групи ОВ17М спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки – тема «Особливості конструювання тестів з курсу «Кількісні методи в поведінкових науках» (науковий керівник: к.п.н., доцент Яременко Л.І.).

Всі доповіді викликали жваву реакцію присутніх, яка виражалася у питання та уточненнях щодо змісту презентаційних матеріалів.

Підсумовуючи, можна стверджувати – перша конференція у новому форматі пройшла успішно. Початок зроблено. Усіх вітаємо з успіхом. Творчості нашим студентам! Продуктивних наукових звершень викладачам та керівникам студентських робіт! Добра!