Візитна картка

Концепція розвитку кафедри ТМТПОПБЖ

2013 року кафедру загально-технічних дисциплін та методики трудового навчання (ЗТД та МТН) було перейменовано у кафедру теорії і методики технологічної підготовки, охорони праці та безпеки життєдіяльності.

Кафедра ЗТД та МТН створена на фізико-математичному факультеті у січні 1997 року в зв’язку з реорганізацією «Інженерно-педагогічного факультету» (заснованого у березні 1996 року) та кафедри фізики (до цього була спроба створення кафедри технічних наук у 1961 році). Інженерно-педагогічний факультет було організовано на базі спеціальності «Праця та прикладна творчість», що започаткована у вересні 1994 року на «Природничо-географічному факультеті». Першим деканом факультету був кандидат педагогічних наук, доцент Рацул А.Б., а з 1 вересня 1995 року його очолив кандидат педагогічних наук, доцент Бабенко Л.В.

Із січня 1997 року кафедра ЗТД та МТН стала провідною із підготовки студентів за спеціальністю «Трудове навчання».

1997-2003 рр. кафедру очолював кандидат педагогічних наук, доцент Чубар В.В.;

2003-2012 рр. – кандидат педагогічних наук, доцент Кононенко С.О.;

із 2012 р. по теперішній час – доктор педагогічних наук, професор М.І. Садовий.

Кафедра у 2013 р. дістала назву «Кафедра теорії і методики технологічної підготовки, охорони праці та безпеки життєдіяльності» є випусковою за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти 01 Освіта/Педагогіка 014 Середня освіта (Трудове навчання та технології) денної і заочної форм навчання; за другим (магістерським) рівнем вищої освіти 01 Освіта/Педагогіка 014 Середня освіта (Трудове навчання та технології) денної і заочної форм навчання (акредитовано у 2015 р.); за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти 01 Освіта/Педагогіка 015 Професійна освіта (Цифрові технології) денної форми навчання (2016 р.); за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти 01 Освіта/Педагогіка 015 Професійна освіта (Технології виробів легкої промисловості) денної форми навчання (2016 р.).

Колектив кафедри забезпечує увесь навчальний процес із фахових курсів на вказаних напряму та спеціальності, організовує різні види практики студентів, а також із курсів безпеки життєдіяльності, охорони праці та технічних засобів навчання для студентів усіх факультетів університету.

У складі кафедри працюють:
            - завідувач кафедрою – професор, доктор педагогічних наук, народний депутат України четвертого та п’ятого скликання (2005 – 2007 рр.), депутат Кіровоградської обласної ради двадцять другого скликання (1994-1998 рр.), депутат Кіровоградської міської ради двох скликань, Відмінник народної освіти України, нагороджений Почесною грамотою Верховної Ради України, медаллю А.С. Макаренка, знаком Петра Могили та ін.
М.І. Садовий;
            - професор, доктор педагогічних наук,, доктор філософії з професійної педагогіки, член-кореспондент Аерокосмічної академії України, Заслужений раціоналізатор профтехосвіти СРСР, М.В. Анісімов;
            - відмінник освіти України, доцент, кандидат педагогічних наук В.В. Чубар;
            - відмінник освіти України, доцент, кандидат технічних наук С.І. Рябець;
            - доцент, кандидат педагогічних наук С.О. Кононенко;
            - доцент, кандидат педагогічних наук О.М. Царенко;
            - заступник декана з навчально-виховної роботи фізико-математичного факультету, доцент, кандидат технічних наук А.І. Ткачук;
            - доцент, кандидат педагогічних наук О.В. Пуляк;
            - доцент, кандидат педагогічних наук О.В. Абрамова;
            - доцент (докторант), кандидат педагогічних наук Л.О. Чистякова;
            - старший викладач, кандидат педагогічних наук І.Л. Царенко;
            - доцент, кандидат педагогічних наук Н.В. Манойленко;
            - старший викладач, кандидат педагогічних наук С.М. Богомаз-Назарова;
            - старший викладач, кандидат педагогічних наук Д.В.Соменко;
            - старший викладач, кандидат педагогічних наук Н.В. Мироненко;
            - старший викладач, кандидат педагогічних наук О.М. Щирбул;
            - старший викладач Т.В. Куценко;

- викладач, завідувачка швейною майстернею Т.В.Хріненко

1 kafedra2kafedra

1997-2003 рр. кафедру очолював кандидат педагогічних наук, доцент Чубар В.В.;

2003-2012 рр. – кандидат педагогічних наук, доцент Кононенко С.О.;

із 2012 р. по теперішній час – доктор педагогічних наук, професор М.І. Садовий.

У складі кафедри працюють:
М.І. Садовий;
            - відмінник освіти України, доцент, кандидат педагогічних наук В.В. Чубар;