1. Фахівці з Комп’ютерних наук – у ТОП-5 найбільш затребуваних спеціальностей на світовому ринку праці

2. Магістратура зі спеціальності «Комп’ютерні науки» на фізико-математичному факультеті ЦДПУ ім. В. Винниченка

3. Виробничий та науково-технічний потенціал спеціальності

4. Викладачі на спеціальності «Комп’ютерні науки»

5. Можливості працевлаштування для випускників магістратури

 

1. Фахівці з Комп’ютерних наук – у ТОП-5 найбільш затребуваних спеціальностей на світовому ринку праці

Ви прагнете брати участь у розвитку комп’ютерних технологій, створювати цікаві і корисні програми, веб-сайти, 3D-моделі, комп'ютерні ігри? Ви бажаєте працювати системним адміністратором, керувати цілим парком комп'ютерів, знайти перспективну роботу в ІТ-компаніях, у тому числі закордонних? Тоді запрошуємо Вас до навчання у магістратурі за спеціальністю «Комп’ютерні науки»!

001

Український IT-ринок відновлюється і б’є рекорди за кількістю відкритих вакансій.

002

Галузь відчуває гострий дефіцит фахівців.

003

Комп’ютерні науки (англ. Computer Science) - це дослідження того, як працюють інформаційні технології з точки зору теоретичної та математичної перспективи, з точки зору забезпечення наукового обґрунтування процесів розгортання, інтеграції та взаємодії інформаційних технологій.

Враховуючи сучасний стан розвитку інформаційних технологій, забезпечення їх інтеграції та взаємодії розглядається на рівні, який має високий рівень наукової абстракції – рівень хмарних технологій, віртуалізації, програмно-визначених мереж та систем штучного інтелекту.

 

2. Магістратура зі спеціальності «Комп’ютерні науки» на фізико-математичному факультеті ЦДПУ ім. В. Винниченка

Магістратура з «Комп’ютерних наук» має свою історію. Так, перший набір магістрантів з інформатики був здійснений у 1996 році як наслідок акредитації спеціальності «Інформатика». В 2016 році магістратуру втретє було акредитовано уже зі спеціальності 122 «Комп’ютерні науки».

004005

У магістратурі мають право навчатися випускники освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» споріднених спеціальностей (Інформатика, Прикладна інформатика, Соціальна інформатика, Інформаційно-комунікаційні технології, Комп’ютерні науки, Інформаційні управляючі системи, Інформаційні технології проектування, Системне проектування, Системи штучного інтелекту, Комп’ютерний еколого-економічний моніторинг, Системна інженерія, Комп’ютерні системи управління рухомими об’єктами, Управління проектами, Консолідована інформація, Високі технології) а також бакалаври і магістри будь-якої іншої спеціальності. Зарахування здобувачів на спеціальність 122 «Комп’ютерні науки» здійснюється приймальною комісією університету згідно правил прийому до ЦДПУ на названий рівень.

Термін навчання: 1 рік 4 місяці.

Форма навчання в магістратурі: денна.

Кваліфікація випускника магістратури: Магістр з комп’ютерних наук, Розробник комп’ютерних програм.

Загальна характеристика

Підготовка магістра здійснюється на основі освітньо-професійної програми (ОПП), яка забезпечує одночасне здобуття повної вищої освіти за спеціальністю та кваліфікацією. Освітньо-професійна програма підготовки магістра включає поглиблене вивчення технологій розробки та супроводу спеціалізованих комп’ютерних систем, технологій, мереж та їх математичного, алгоритмічного та програмного забезпечення.

Особи, які успішно виконали програму підготовки магістра та пройшли державну атестацію, отримують документи встановленого зразка про здобуття повної вищої освіти за спеціальністю 122 Комп’ютерні науки та кваліфікацію: Магістр з комп’ютерних наук. Розробник комп’ютерних програм.

006

Попередній захист та обговорення кваліфікаційних робіт магістрів

У магістратурі за планом спеціальності «Комп’ютерні науки» передбачено вивчення навчальних дисциплін, з анотаціями яких можна ознайомитися тут.

Також частина дисциплін, що вивчаються, виноситься на вільний вибір студента. 

 

3. Виробничий та науково-технічний потенціал спеціальності

Студентам магістратури надають освіту за принципом «навчання через практику». Основна увага приділяється практичній підготовці у сферах: програмування; створення інформаційних та інформаційно-комунікаційних систем; проектування та розробка комп’ютерних мереж і систем; розробка інтелектуальних систем та інтелектуальне програмування; захист інформації та інформаційних технологій і систем. Виробничу практику магістри проходять як на базі університету, так у відомих регіональних компаніях, зокрема Онікс, на якій працевлаштувалось багато наших випускників.

007

Наші випускники, проходять практику та працюють у фірмі Онікс

Під час написання кваліфікаційних робіт магістри розробляють корисне програмне забезпечення для університету та програмне забезпечення різного призначення, яке орієнтоване на використання сучасних технологій для його розробки. Результати досліджень за темами кваліфікаційних робіт публікуються у освітніх наукових збірниках, зокрема в університетському збірнику «Студентський науковий вісник» та «Наукові записки молодих учених» фізико-математичного факультету.

Магістри неодноразово приймали участь у обласних та всеукраїнських олімпіадах з програмування та займали на них почесні місця.

008

На змаганнях програмістів у Вінниці

009

На олімпіаді з програмування в Одесі

010

Дніпро, ¼ фіналу Міжнародної студентської першості з програмування

 

4. Викладачі на спеціальності «Комп’ютерні науки»

На сьогодні фахову підготовку магістрів спеціальності 122 Комп’ютерні науки здійснюють кафедра інформатики та інформаційних технологій, а також кафедра прикладної математики, статистики та економіки (ПМСЕ).

011

Кафедра інформатики та інформаційних технологій

Фахові курси із комп’ютерних дисциплін забезпечують фахівці з кафедри інформатики та інформаційних технологій – доценти Паращук С.Д., Баранюк О.Ф., Присяжнюк О.В., Лупан І.В., старший викладач кафедри Котяк В.В., а також з кафедри прикладної математики, статистики та економіки – професор Авраменко О.В., доценти Акбаш К.С., Нарадовий В.В.

 

5. Можливості працевлаштування для випускників магістратури

Випускники магістратури можуть працювати розробниками інформаційного та програмного забезпечення інформаційних систем, спеціалістами з мережевих та інтернет-технологій, розробниками технологій у традиційних галузях інформатики тощо. Специфіка професії дозволяє працювати віддалено, мати гнучкий робочий графік.

012

І це далеко не повний перелік посад та позицій на ринку праці для випускника-магістра спеціальності «Комп'ютерні науки».

Приєднуйтеся до магістерських програм фізико-математичного факультету!

013