Янсон  Володимир

Науковий керівник: канд. ф-м. н., доцент Федорова О.В.

Ізмаїльський державний гуманітарний університет

Анотація: у статті  аналізується  можливості використання соціальних Інтернет мереж щодо інтерактивного підходу до навчально-пізнавальної діяльності студентів на заняттях з технології громадського харчування.

Ключові слова: соціальні Internet-мережі, навчальний процес інтерактивне навчання, інформація, технології громадського харчування.

Стою Ольга

Науковий керівник: доктор філософ. наук, професор Куліненко Л.Б.

Ізмаїльський державний гуманітарний університет

Анотація: У статті розглядається проблема формування професійної компетентності вчителя технологій під час підготовки у вищій школі.  Представлено шляхи оптимізації професійної підготовки педагога до здійснення практико-орієнтованого навчання.

Ключові слова: професійна компетентність, практико-орієнтовані технології навчання, педагогічна культура вчителя.

Соловей Ірина

імені Володимира Винниченка

Анотація: У статті обґрунтовано доцільність організації навчально-виховного процесу на засадах технологічного підходу і пропонуються конкретні рекомендації для підвищення ефективності виховної роботи.

Ключові слова: навчально-виховний процес, технологічний підхід, суб’єкт-суб’єктна основа, педагогічна взаємодія.

Погорєлова Альона

Науковий керівник: канд.пед. наук, доцент Букатова О.М.

Ізмаїльський державний гуманітарний університет

Анотація: В статті розглядаються деякі аспекти формування інформаційно-комунікаційної компетентності майбутніх учителів трудового навчання та технологій. Розкриті основні поняття та складові, особливості та умови розвитку інформаційно-комунікаційної компетентності майбутніх учителів трудового навчання та технологій у процесі фахової підготовки Зроблено акцент на важливості формування інформаційно-комунікаційної компетентності саме вчителів трудового навчання та технологій, як складової їх професійної компетентності.

Ключові слова: компетентність, інформаційно-комунікаційна компетентність, інформаційна компетентність, комп’ютерна компетентність.

Мельниченко Олександр

Науковий керівник: доктор філософ. наук, професор Куліненко Л.Б.

Ізмаїльський державний гуманітарний університет

Анотація: у статті розглядається історія розвитку одного з дидактичних методів - метод проектів.

Ключові слова: метод проектів, поява, якість навчання, урок праці.

Кочетов Олександр

імені Володимира Винниченка

Анотація: У статті проаналізованінедоліки системи навчання учнів з автосправи у загальноосвітніх навчальних закладах різного типу і зроблена спроба визначити перспективні напрями вдосконалення професійної підготовки майбутніх учителів технологій за профілем «Автосправа».

Ключові слова: автосправа, система підготовки студентів, інтегровані курси, навчально-методичне забезпечення.

Конопат Наталія

імені Володимира Винниченка

Анотація: У статті розкрито роль вчителя технологій у процесі проведення профорієнтаційної роботи в старшій школі; наведено принципи, якими мають керуватися учні у процесі професійного самовизначення.

Ключові слова: професійна орієнтація, старша школа, принципи професійного самовизначення, методичні рекомендації.

Коваль Ольга

Науковий керівник: канд. пед. наук, доцент Букатова О.М.

Ізмаїльський державний гуманітарний університет

Анотація: В статті розглядається проблема естетичного виховання учнів на уроках трудового навчання.Досліджено вплив декоративно-ужиткового мистецтва на естетичне виховання школярів. Зроблено акцент на підходах до реалізації впливу декоративно-ужиткового мистецтва, як засобу формування національно-культурної свідомості учнів.

Ключові слова: естетичне виховання, трудова підготовка, мистецтво, декоративно-ужиткове мистецтво, творча праця.

Довгополов Олексій

Науковий керівник: докт. філос. наук, проф. Куліненко Л.Б.

Ізмаїльський державний гуманітарний університет

Анотація: У статті розглядаються методичні особливості застосування традиційних графічних засобів та ефективність використання комп’ютерних технологій на різних етапах дизайнерської діяльності, аналізуються інтелектуальні прийоми навчальної та професійно-проектної діяльності.

Ключові слова: графічна діяльність, традиційні графічні засоби, комп’ютерні технології, проектна діяльність, графічний дизайн.