27 грудня 2016 року на вченій раді фізмату слухали звіт про наукову роботу студентів факультету за минулий рік.

Основними напрямками наукової діяльності студентів є участь у роботі гуртків та проблемних груп, виконання досліджень у рамках кваліфікаційних, дипломних та магістерських робіт, апробація результатів таких досліджень шляхом виступів на наукових, науково-практичних та науково-методичних конференціях, публікація результатів досліджень у наукових часописах та збірниках. Також вагомими напрямками наукової роботи є участь студентів у конкурсах наукових робіт та студентських олімпіадах.

Саме у цих напрямках і проявили себе наші студенти більш за все у році, що минає. Безумовним і визначним досягненням є здобуття студенткою нині 42 групи (спеціальність «Фізика») Ольгою Єкименковою стипендії за результатами участі у конкурсі Стипендіальної програми «Завтра.UA». Ознайомитися з її роботою можна на нашому сайті.

Переможцями програми ЗАВТРА.UA наші студенти бували і раніше: так у 2012 році щасливим володарем стипендії став випускник спеціальності «Технологічна освіта», магістрант спеціальності «Освітні вимірювання» Андрій Бардаков з роботою на тему: «Сучасні педагогічні технології у підготовці учнів з автосправи в міжшкільних навчально-виробничих комбінатах». Отже, маємо гарну традицію, яку слід продовжити.

1

Активними були наші студенти, особливо студенти спеціальності «Інформатика», у студентських олімпіадах, про що повідомлялося у новинах факультету. Правда, призових місць у цьому році не здобули, але значним досягненням є те, що вперше дві наші команди було запрошено до участі у ІІІ етапі олімпіади (друга ліга). Сподіваємося, що у наступному році їхній досвід та наполегливість будуть гідно оцінені.

2

Кількість публікацій та виступів на наукових конференціях порівняно з попереднім роком зменшилися, але це пояснюється тим, що влітку не було випуску магістрів. Тим не менше наші студенти і магістранти опублікували більше 90 тез та статей загальним обсягом понад 20 д.а. Особливо слід відзначити магістрантів та студентів спеціальностей «Технологічна освіта», «Фізика», «Статистика», «Освітні вимірювання».

3

Протягом 2016 навчального року студенти факультету взяли участь у різноманітних наукових та науково-практичних конференціях y Кіровограді, Ніжині, Полтаві, Херсоні, Дніпрі, Любліні, Варшаві:

  1. Міжнародна науково-практична конференція “Інформаційна безпека та комп’ютерні технології” (“Information Security and Computer Technologies. – Кафедра програмування та захисту інформації Кіровоградського національного технічного університету, м. Кіровоград, 24-25 березня 2016 р.
  2. Всеукраїнська наукова конференція «Фізика. Технології. Навчання». – 25 березня 2016 року, м. Кіровоград, КДПУ.
  3. XІ всеукраїнська студентська наукова конференція “Сучасні проблеми фізико-математичних наук та методики їх викладання”: Матеріали конференції. – Ніжин: НДУ ім. М. Гоголя, 2016.
  4. Відкрита студентська конференція «Актуальні проблеми прикладної математики та інформатики», Кіровоград (КДПУ), 12-13 квітня 2016 р.
  5. ІІ-а Міжнародна науково-практична онлайн-інтернет конференція«ПРОБЛЕМИ ТА ІННОВАЦІЇ В ПРИРОДНИЧІЙ, ТЕХНОЛОГІЧНІЙ ТА ПРОФЕСІЙНІЙ ОСВІТІ». – 20-23 квітня 2016 року, Кіровоград.
  6. 12 квітня в Кіровоградській льотній академії Національного авіаційного університету до Міжнародного Дня авіації і космонавтики  проводилася Всеукраїнська науково-практична конференція молодих вчених і курсантів, в рамках якої проводилися ІТ- і Еко-фестиваль.
  7. X Міжнародна науково-практична конференція «СУЧАСНІ ІНФОРМАЦІЙНІ ТА КОМУНІКАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ НА ТРАНСПОРТІ, В ПРОМИСЛОВОСТІ ТА ОСВІТІ» – 14-15 грудня, 2016 р., м. Дніпро.
  8. ІІ Міжнародна науково-практична Інтернет-конференція присвячена 120-річчю від дня народження І.Є. Тамма: Сучасні тенденції навчання фізики у загальноосвітній та вищій школі. – 15-16 жовтня 2015 р., м. Кіровоград, 2
  9. ІІІ Міжнар. наук.-практ. конференція: Особистість, суспільство, політика. – м. Люблін,15-16 лютого 2016. (http://pspipgw.org/)
  10. Всеукраїнська науково-практична конференція: Ресурсно-орієнтоване навчання у вищій школі: проблеми, досвід, перспективи – Полтава, 22-26 лютого, 2016.
  11. Всеукр.студ. наук.-практ. конференція: Технології компетентнісно-орієнтованого навчання природничо-математичних дисциплін – 14-15 квітня 2016 р., м. Херсон.
  12. ІІІ Міжнародної науково-практичної Інтернет-конференції «Сучасні тенденції навчання природничо-математичних та технологічних дисциплін у загальноосвітній та вищій школі». – м. Кропивницький (Кіровоград), 17-22 жовтня 2016 р.
  13. Konferencji Miedzynarodowej NaukowoPraktycznej «Inżynieria i technologia» – Warszawa: East European Conference, 29.11.2016 - 30.11.2016.

4

Найкращими ж науковцями 2016 року визнано студентку 42 групи Єкименкову Ольгу (за перемогу у конкурсі ЗАВТРА.UA, участь в наукових конференціях та олімпіаді з фізики, численні публікації) та Міхава Володимира − студента 46 групи, – за участь в олімпіадах (ІІ та ІІІ етапу Міжнародної студентської олімпіади з програмування, ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з інформатики), участь у наукових конференціях, конкурсах та публікації.

Що ж, рік 2016 минає… Бажаємо нашим студентам та їхнім науковим керівникам у наступному році нових творчих планів, вагомих здобутків та високих оцінок. І, звичайно ж, здоров’я, снаги та гарного настрою.

Повідомлення підготовлене відповідальною особою за розвиток студентської науки на факультеті – доцентом кафедри інформатики І.В. Лупан.