Чайка Марина

Науковий керівник: канд. пед. наук, професор Галатюк Ю.М.

Рівненський державний гуманітарний університ

Анотація: В статті розглядається методика організації лабораторних робіт в умовах проблемного навчання на основі постановки і розв’язування експериментальних задач.

Ключові слова: лабораторна робота, ексрниментальна задача, проблемне навчання.

Хомутенко Максим

Науковий керівник: канд. пед. наук, доцент Трифонова О.М.

Кіровоградський державний педагогічний університет

імені Володимира Винниченка

Анотація. У статті проаналізовано історичні аспекти становлення поняття «навчальне середовище» та підґрунтя щодо забезпечення інформатизації освіти методом впровадження інформаційних технологій в освіту, виникнення та визначення поняття «хмаро орієнтоване навчальне середовище».

Ключові слова: середовище, навчальне середовище, хмаро орієнтоване навчальне середовище, інформаційні технології, навчальний процес, інформатизація освіти.

Сікора Галина

Науковий керівник: доктор пед..наук, професор, академік АНВО України Атаманчук П.С.

Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка

Анотація: У статті розглядається проблема підвищення ефективності навчання на уроках фізики, напрямки застосування ІКТ на уроках, позакласній роботі, дослідницьких проектах, про навички, якими повинен володіти вчитель для успішного застосування ІКТ.

Ключові слова: фізика, ІКТ, Інтернет, мультимедіа.

Романова Дар’я

Науковий керівник: канд. пед. наук Царенко І.Л.

Кіровоградський державний педагогічний університет

імені Володимира Винниченка

Анотація: У статті розглядаються дидактичні можливості інформаційно-комунікаційних технологій для розвитку в учнів навчально-дослідницьких умінь.

Ключові слова: навчально-дослідницькі вміння, інформаційно-комунікаційні технології, мережеві ресурси, інтенсифікація навчання.

Нiмчук Нaзaрiй

Нaукoвий керiвник: док. пед. нaук, прoфесoр, дiйсний член AНВО Укрaїни Aтaмaнчук П.С.

Кaм’янець-Подiльський нaцiонaльний унiверситет iменi Iвaнa Огiєнкa

Aнотaцiя: В стaттi рoзглядaється мoжливoстi використaння блoг-технологiй в прoцесi вивчення фiзики i можливостi використaння блогiв.

Ключовi словa: блог, нaвчaльний процес, урок.

Магар Владислав

Науковий керівник: канд. ф-м. наук, доцент Волчанський О. В.

Кіровоградський педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Анотація: в статті розглядається можливості використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій  у загальноосвітній школі, зокрема, як приклад, на уроці астрономії з теми «Методи астрономічних досліджень». Звертається увага на дидактичні та методичні аспекти застосування комп’ютера та різних програмних засобів на уроці.

Ключові слова: урок астрономії, ІКТ, тестування.

Когут Любов

Науковий керівник: канд. пед. наук, доцент Декарчук М.В.

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

Анотація: В статті розглядаються використання засобів  ІКТ при вивченні фізики та астрономії та застосування їх для проведення експериментів.

Ключові слова: фізичний експеримент, розвиток, ІКТ, навчання, фізика, астрономія, використання, засоби.

Сергій Додорошко

Науковий керівник: канд. пед. наук, доцент Чінчой О.О.

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

У статті йде висвітлення теоретичних засад та методики використання ІКТ, зокрема планшетів та смартфонів, в процесі викладання фізики. Розглянуті переваги та недоліки ІКТ.

Ключові слова: інформаційно-комунікаційні технології, мультимедійні презентації.

Деміхов Олег

Науковий керівник: канд. пед. наук, доцент Декарчук М.В.

Уманський державний педагогічний університет імені П.Г. Тичини

Анотація: В статті розглядається перспектива використання екранних мультимедійних посібників на уроках фізики основній школі.

Ключові слова: інформаційно-комунікаційні технології (ІКТ), мультимедійні технології, педагогічно-програмний засіб (ППЗ), екранні посібники.

Даць Олександр

Науковий керівник: д.п.н., проф. Стучинська Н.В.

Тернопільський державний медичний університет

імені І.Я. Горбачевського

Анотація. В статті висвітлюється роль та зміст роботи віртуальних навчальних тренажерів. Окреслені основні моменти методики навчання фізичного принципу роботи оптичних медичних приладів та устаткування.

Ключові слова: віртуальний навчальний тренажер,оптична медична техніка, медична фізика.

Яценко Олексій, Левченко Артем

Науковий керівник: канд.тех.наук, доцент Гуляева Т.В.

Запорізький національний технічний університет

Анотація: В статті пропонується експериментальна установка “Сходи Іакова” для демонстрування явища електричної дуги студентам вищих технічних навчальних закладів.

Ключові слова: електрична дуга,задаючий генератор, високовольтний трансформатор, принципіальна схема.