Щербань Євгенія

Науковий керівник – В.П.Вовкотруб

імені Володимира Винниченка

Анотація. Розглянуто структуру і використання моделей та аналогій для розвитку і поглиблення наукового методу пізнання при вивчені явищ і процесів різної фізичної природи.

Ключові слова: методика навчання фізики, моделювання, модель, об’єкт, модель-аналогія.

Щербина Ганна

Науковий керівник – М.О. Царенко

Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського

Анотація. У роботі наведено результати експериментальної перевірки моделі інформаційно-технологічної компетенції майбутнього вчителя фізики; розроблено комплекс дидактичних і методичних матеріалів, що забезпечують її реалізацію в навчальному процесі.

Ключові слова: компетентнісний підхід, компетенція, інформаційно-технологічна компетенція вчителя, компоненти інформаційно-технологічної компетенції, модель формування інформаційно-технологічної компетенції.

Щербань Євгенія

Науковий керівник – О.М. Царенко

імені Володимира Винниченка

Анотація. Характеризується технологія групової навчальної діяльності у процесі навчання фізики. Розглядається варіант уроку з фізики під час вивчення тертя з використанням даної технології, аналізуються результати такого уроку, що побудований на запроваджені декількох прикладів побудови групової навчальної діяльності восьмикласників.

Ключові слова: сучасні педагогічні технології,технологія групової навчальної діяльності, процес навчання фізики, урок з фізики.

Шевцова Ірина

Науковий керівник – М. В. Дудик

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

Анотація. В статті розглядаються методичні аспекти вивчення оптичних явищ засобами спеціальної теорії відносності у вищих навчальних закладах в рамках курсу теоретичної фізики.

Ключові слова: оптичні явища, спеціальна теорія відносності, методика навчання фізики.

Чебикіна Віра

Науковий керівник - Соколенко О. І.

Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д.Ушинського

Анотація. В статті розглядаються питання застосування фізичних знань в медицині, подані методичні поради щодо викладання питань практичного спрямування під час вивчення електричних та магнітних явищ.

Ключові слова: закони фізики, медицина, здоров’я, електричне поле, електричний струм, електролікування.

Хорава Мар’яна

Науковий керівник – М.Т. Мартинюк

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

Анотація. В статті розглядається науково-методичний аналіз, та безпосередньо сама методика вивчення теми «Тиск твердих тіл, рідин і газів» на новою навчальною програмою учнями 7 класів.

Ключові слова: тиск, закон Паскаля, Паскаль, гідростатичний тиск, атмосферний тиск.

Старушенко Диана, Малиновский Виталий

Научный руководитель – Т.П. Желонкина

УО «Гомельский государственный университет им. Ф. Скорины»

Аннотация. В статье рассматривается вопросы организации внеклассной работы в школе в процессе обучения учащихся.

Ключевые слова: внеклассная работа, познавательная деятельность, мотивация, обучение.

Самофал Володимир

Науковий керівник - О. В. Волчанський

імені Володимира Винниченка

Анотація. В роботі представлений огляд форм і засобів проведення позаурочних занять з астрономії, спрямованих на розвиток творчої активності учнів та формування у них наукового світогляду.

Ключові слова: астрономія, позаурочні заняття, астрономічний гурток, творчість, активність учнів.

Пригоряну Наталя

Науковий керівник – О.М.Трифонова

Кіровоградський державний педагогічний університет ім. В. Винниченка

Анотація: Стаття присвячена питанням формування діагностично-оцінювальних компетентностей у майбутніх учителів фізики, як систему, якій притаманна контрольна та оціночна функції щодо визначення рівня знань, умінь, навичок, цінностей та практичності.

Ключові слова: діагностично-оціночні компетентності, контроль знань, ключові компетенції, тести.

Приблуда Євген

Науковий керівник – Трифонова О.М.

імені Володимира Винниченка

Анотація: У даній статті представлені елементи методики навчання фізики в сучасній загальноосвітній школі. Окрема увага при цьому приділена виховному аспекту: формуванню якостей патріотизму в учнів та обґрунтована доцільність використання історичного матеріалу, що висвітлює життя та діяльність вітчизняних Нобелівських лауреатів з фізики.

Ключові слова: патріотичне виховання, методика навчання фізики, Нобелівські лауреати з фізики, історичний матеріал.

Паламарчук Сергій

Науковий керівник – М. В. Дудик

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

Анотація. В статті розглядаються методичні аспекти вивчення сучасної техніки і новітніх технологій на уроках фізики. Наводяться приклади і  рекомендації щодо шляхів використання сучасних техніко-технологічних досягнень в процесі навчання фізики у старших класах.

Ключові слова: методика навчання фізики, сучасна техніка, новітні технології.