13 лютого 2016 року комунальний заклад «Навчально-виховне об’єднання природничо-економіко-правовий ліцей – спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 8 – позашкільний центр Кіровоградської міської ради Кіровоградської області» гостинно прийняв учасників обласної учнівської олімпіади з астрономії.

До участі в олімпіаді були залучені учні 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів Кіровоградщини. У складі журі олімпіади кафедра фізики та методики її викладання фізико-математичного факультету КДПУ імені В. Винниченка була представлена такими викладачами:

Величко С.П. професор, доктор педагогічних наук завідувач кафедри, голова журі, голова оргкомітету;
Волчанський О.В. доцент, кандидат фізико-математичних наук, заступник голови журі, заступник голови оргкомітету;
Чінчой О.О. доцент, кандидат педагогічних наук, член журі;
Садовий М.І.

професор, доктор педагогічних наук, експерт-консультант.

Пліч о пліч з нашими викладачами у журі працювали досвідчені освітянами області:

Побережний П.В. методист науково-методичної лабораторії природничо-математичних дисциплін комунального закладу «КОІППО імені Василя Сухомлинського», секретар журі;
Оранський О.В. учитель фізики комунального закладу «Петрівський навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа ІІ-ІІІ ступенів – гімназія» Петрівської районної ради Кіровоградської області, член журі
Чеботарьова О.О. учитель фізики та астрономії комунального закладу «Навчально-виховне об’єднання № 25 «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів,  природничо-математичний ліцей, центр позашкільного виховання «Ліра» Кіровоградської міської ради Кіровоградської області» , член журі.

На урочистому відкритті олімпіади професор Степан Петрович Величко, голова журі, голова оргкомітету привітав учасників та керівників команд з початком роботи ІІІ (обласного етапу) і побажав творчої наснаги і удачі у розв’язанні завдань. Представники оргкомітету Петро Васильович Побережний та Олег Володимирович Волчанський ознайомили учасників з порядком виконання завдань олімпіади та основними вимогами до їх оформлення.

Величко С.П.

На додаток до вітальних слів заступник директора з навчально-виховної роботи природничо-економіко-правового ліцею Олена Олександрівна Дубівка запросила гостей переглянути підготовлені учнями ліцею номери художньої самодіяльності. Учасників олімпіади та керівників команд до глибини серця розчулили патріотичні пісні, виконані талановитими дівчатами. У гарному настрої учасники олімпіади розійшлись по класах і приступили до виконання завдань.

Традиційно змагання відбувались у два тури. У першому було запропоновано розв’язати ряд теоретичних завдань із різноманітних тем шкільного курсу астрономії (астрометрія, небесна механіка, астрофізика). У практичному турі учні виконували завдання, які полягали в обробці наданих їм результатів космічних спостережень.

За підсумками двох турів в результаті ретельної перевірки виконаних завдань журі визначило переможців олімпіади та кандидатів до участі у Всеукраїнському турі олімпіади. Переможцями визнано 17 із 35 учасників олімпіади.

Дипломами І ступеня нагороджені:

Осетров Антон учень 10 класу ліцею інформаційних технологій Олександрійської міської ради Кіровоградської області
Іванов Михайло - учень 11 класу комунального закладу «Педагогічний ліцей Кіровоградської міської ради Кіровоградської області»

Ці учні рекомендовані представляти Кіровоградську область  у Всеукраїнському турі олімпіади

Дипломами ІІ ступеня нагороджені:

Ласкурик Дмитро - учень 10 класу навчально-виховного комплексу «Долинська гімназія - загальноосвітня школа
Ромасько Іван учень 10  класу Олександрійського колегіуму
Вовчок Олексій учень 11 класу Кіровоградського обласного  навчально-виховного комплексу (гімназія-інтернат-школа мистецтв
Стрільцова Аліна учениця 11 класу ліцею інформаційних технологій Олександрійської міської ради Кіровоградської області
Максименко Єгор   учень 11 класу навчально-виховного комплексу «Долинська гімназія - загальноосвітня школа
І-ІІІ ступенів № 3»

Дипломи ІІІ ступеня отримали:

Завгородня Анна учениця 10 класу ліцею інформаційних технологій Олександрійської міської ради Кіровоградської області
Амброс Всеволод учень 10 класу Кіровоградського обласного  навчально-виховного комплексу (гімназія-інтернат-школа мистецтв)
Колтунов Олександр учень 10 класу Кіровоградського обласного  навчально-виховного комплексу (гімназія-інтернат-школа мистецтв)
Корнієнко Надія учениця 10 класу Петрівського НВК
Чудна Олена - учениця 10 класу комунального закладу «Педагогічний ліцей Кіровоградської міської ради Кіровоградської області»
Курінський Ярослав учень 11 класу навчально-виховного комплексу «Долинська гімназія - загальноосвітня школа
І-ІІІ ступенів № 3»
Руденко Кирило - учень 11 класу комунального закладу «Педагогічний ліцей Кіровоградської міської ради Кіровоградської області»
Хмара Микита - учень 11 класу комунального закладу «Педагогічний ліцей Кіровоградської міської ради Кіровоградської області»
Вовчок Євген учень 11 класу Кіровоградського обласного  навчально-виховного комплексу (гімназія-інтернат-школа мистецтв
Снєсарь Артур - учень 11 класу Компаніївської ЗШ

Вітаємо переможців та їх вчителів з важливим здобутком! Бажаємо впевнено рухатись по обраному шляху і постійно підкорювати все нові наукові вершини!