24-25 вересня 2020 р. в режимі он-лайн відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Теоретико-методичні аспекти технологічної освіти учнівської та студентської молоді засобами естетичної культури та дизайну», участь у якій взяли викладачі і студенти фізико-математичного факультетукафедри теорії і методики технологічної підготовки, охорони праці та безпеки життєдіяльності.

Розпочалася конференція з вступного вітального слова декана факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка доктора педагогічних наук, професора Валентини Титаренко, яка ознайомила учасників конференції з основними складовими становлення та розвитку підготовки вчителів трудового навчання та технологій в університеті та побажала всім плідної роботи.

001

Пленарне засідання було присвячено обговоренню перспектив розвитку теорії і практики технологічної освіти в сучасній школі, формуванню професійної компетентності вчителів трудового навчання і технологій, проблем продукування культурно-просвітницьких і дизайнерських ідей та естетичних цінностей в умовах сучасної практики вітчизняної освіти, культури та дизайну в умовах оновлених освітніх стандартів. Дискусійний майданчик працював на платформі Zoom.

002

У роботі конференції узяли участь науково-педагогічні працівники, докторанти, аспіранти, магістранти, студенти 15 педагогічних вишів. Наш факультет представляли доцентки Чистякова Л.О.Абрамова О.В.Манойленко Н.В., старша викладачка Куценко Т.В. та студенти-магістри.

Змістовними стали виступи науковців на пленарному засіданні. Зокрема, із особливостями технологічної освітньої галузі у змісті Державного стандарту Нової української школи учасників конференції ознайомив доктор педагогічних наукпрофесор, завідувач кафедри технологічної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Андрій Терещук (м. Умань).

Доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри основ виробництва та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка Євген Кулик окреслив перспективи розвитку особистісних якостей майбутніх педагогів в контексті формування їхньої професійної компетентності.

003

У виступі Миколи Близнюка, доктора педагогічних наук, професора кафедри виробничо-інформаційних технологій та безпеки життєдіяльності Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, були розкриті особливості навчання майбутніх учителів елементів дизайнерської творчості в умовах сучасної технологічної освіти.

Доктор педагогічних наук, доцент, декан гуманітарно-технологічного факультету Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка Микола Курач визначив основні перспективи підготовки майбутніх учителів трудового навчання та технологій в контексті нових освітніх тенденцій.

004

Кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії і методики технологічної підготовки, охорони праці та безпеки життєдіяльності Людмила Чистякова презентувала учасникам конференції наукові розвідки з актуальних проблем використання інноваційних педагогічних технологій у формуванні екологічної культури майбутніх учителів трудового навчання та технологій.

У процесі он-лайн спілкування були обговорені шляхи пропаганди цінностей української культури, освіти та дизайну засобами естетичної культури та дизайну, регіональні проблеми та перспективи сучасної технологічної освіти, естетичної культури та дизайну, а також творчий внесок вітчизняних наукових шкіл, учених, діячів культури та працівників освіти у розвиток сучасної технологічної освіти, культури та дизайну. Науковці поділилися набутим досвідом, який сприятиме осучасненню освітньої галузі «Технології».