Шевчук Анастасія

імені Володимира Винниченка

Анотація: Визначено й проаналізовано основні поняття сучасної наукової картини світу, розглянута роль пізнання в розкритті світоглядного сенсу сучасної картини світу.

Ключові слова: наукова картина світу,  наукове знання, світогляд, елементрані частинки.

Галина Рокицька, Тамара Стрельникова

Науковий керівник:к.ф.-м.н., доцент Рокицький М.О.

Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова

Анотація: В статті розглядається теплове розширення системи пентапласт – AgI та метод його дослідження. Наведені та проаналізовані температурні залежності температурного коефіцієнта лінійного розширення.

Ключові слова: теплове розширення, полімер, пентапласт, суперіонік, AgI.

Гончарова Владлена

імені Володимира Винниченка

Анотація: Досліджено внесок І. Ньютона у формування класичної механіки шляхом розробки цілісної системи наукових уявлень про навколишній світ, природу, її структурні елементи, запропонувавши методику дослідження об’єктів, що вивчаються, розповсюдивши на них дію законів механіки, віддаючи перевагу механістичній формі руху матерії.

Ключові слова: класична механіка, матерія, простір, час, кількість руху, енергія.

Шматько Дарія

Науковий керівник: канд. ф-м наук, доцент Малець Є.Б.

Харківський національний педагогічний університет імені Г.С.Сковороди

Анотація: В роботі досліджується залежність маси витікаючої рідини від часу з посудин різної форми. Встановлюється відповідність між теоретичними і експериментальними залежностями.

Ключові слова: комп’ютерний комплекс, сила натягу, маса рідини, швидкість витікання.

Тульженкова Олеся

Науковий керівник: д. ф-м. н., професор, академік НАПН України Шут М.І.

Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова

Анотація: Запропоновано метод визначення комплексу релаксаційних характеристик процесу склування епоксидних полімерів на підставі експериментального вивчення його температурного інтервалу. Розроблено спосіб визначення оптимальної кількості отверджувача, який забезпечує досягнення максимального ступеня конверсії епоксидних груп, що дозволяє визначати окремі компоненти складного процесу склування.

Ключові слова: епоксидні полімери, енергія активації, інтервал склування, ступінь конверсії.

Рокицька Галина, Cопронюк Світлана

Науковий керівник:д.ф.-м.н., професор, академік НАПН України Шут М.І.

Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова

Анотація: В статті розглядається теплопровідність системи пентапласт – AgI та метод його дослідження. Наведені та проаналізовані температурні залежності теплопровідності.

Ключові слова: теплопровідніст, полімер, пентапласт, суперіонік, AgI.

Підгорний Олександр

Науковий керівник: канд. пед. наук, доцент Ткаченко І.А.

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

Анотація: В статті розглядається історія розвитку космічних телескопів, які перебувають на навколоземній орбіті. Наводиться кількісний та якісний склад космічних лабораторій у перспективному розрізі на найближчі десятиліття.

Ключові слова: космічні телескопи, обсерваторія, електромагнітне випромінювання.

Биченко Тетяна

імені Володимира Винниченка

Анотація: Досліджено актуальні проблеми становлення квантової фізики. Розкрито окремі філософські проблеми співвідношення реальностей квантової фізики і об'єктивної матеріальної реальності.

Ключові слова: квантова механіка, рівняння Шредінгера, хвильова функція, квантово-фізичне дослідження.