10-11 лютого 2016 року відбувся очний етап ІІ (обласного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2016», у якому взяли участь, відповідно до рейтингу відбіркового етапу, п’ять конкурсантів, що набрали найбільшу кількість балів.

-                     Бондар Ірина Юріївна, Маловисківська гімназія Маловисківської районної ради;

-                     Дубовська Віра Миколаївна, навчально-виховний комплекс «Загальноосвітій навчальний заклад  І-ІІІ ступенів № 9 – спеціалізована школа» Олександрійської міської ради;

-                     Долінко Ольга Валеріївна, Кіровоградський обласний навчально-виховний комплекс (гімназія-інтернат-школа мистецтв);

-                     Курлова Оксана Михайлівна, Первозванівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Кіровоградської районної державної адміністрації;

-                     Яременко Любов Григорівна, спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 7 Світловодської міської ради.

До роботи у складі фахових журі ІІ туру конкурсу було залучено:

- Ізюмченко Людмилу Володимирівну, доцента кафедри математики Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, кандидата фізико-математичних наук – голова журі;

- Скрипку Ганну Володимирівну, старшого викладача кафедри теорії і методики середньої освіти комунального закладу «КОІППО імені Василя Сухомлинського», кандидата педагогічних наук – заступник голови журі;

- Яременко Людмилу Іванівну, доцента кафедри прикладної математики, статистики та економіки Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, кандидата педагогічних наук;

- Ткаченко Любов Афанасіївну, методиста науково-методичної лабораторії природничо-математичних дисциплін комунального закладу «КОІППО імені Василя Сухомлинського»;

- Мелецьку Світлану Анатоліївну, методиста методичного кабінету відділу освіти Долинської районної державної адміністрації;

- Свириденко Олену Леонідівну, вчителя математики Кіровоградського обласного навчально-виховного комплексу (гімназія-інтернат-школа мистецтв), Заслуженого вчителя України;

- Руденко Валентину Олександрівну, вчителя математики Мар’янівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Маловисківської районної державної адміністрації, Заслуженого вчителя України;

- Котляренко Наталію Григорівну, заступника директора комунального закладу «Навчально-виховне об’єднання «Спеціалізований загальноосвітній заклад І ступеня «Гармонія» - гімназія імені Тараса Шевченка – центр позашкільного виховання «Контакт» Кіровоградської міської ради, секретар.

У рамках ІІ (обласного) етапу проводилися та оцінювалися в балах за визначеними критеріями такі випробовування: володіння інформаційно-комунікаційними технологіями; урок; навчальний проект.

Під час конкурсного випробовування «Володіння ІКТ» конкурсанти чітко виконали завдання, дотримуючись часового регламенту та показали вміння користуватись інформаційно-комунікаційними технологіями.

Результатом конкурсного випробовування «Навчальний проект», тему якого слухачі обирали шляхом відкритого жеребкування у режимі он-лайн за день до початку очного етапу, були представлені проекти: «Крива найкоротшого спуску» (Дубовська В.М., Яременко Л.Г.); «Логарифми та PH-середовище» (Курлова О.М., Долінко О.В.); «Математичні неточності в літературних творах» (Бондар І.Ю.). Всі проекти мали продуману структуру, сценарій діяльності учасників з визначенням функції кожного, чіткі висновки та відображали участь кожного в оформленні кінцевого продукту.

Урок – це основний вид діяльності вчителя. Конкурсне випробовування «Урок» проходило на базі комунального закладу «Навчально-виховне об’єднання «Спеціалізований загальноосвітній заклад І ступеня «Гармонія» - гімназія імені Тараса Шевченка – центр позашкільного виховання «Контакт» Кіровоградської міської ради (директор Война Г.Г.). Для проведення уроків конкурсантам запропоновані просторі класи з відповідним оснащенням.

Напередодні проведення уроків жеребкуванням визначалася тема та час його проведення за розкладом. Таким чином, учасники конкурсу мали однакові умови щодо реалізації своїх творчих можливостей. Основними критеріями оцінювання уроку були: фахова компетентність; методична  компетентність; психолого-педагогічна компетентність; особисті якості вчителя. Проведені учасниками конкурсу уроки відзначалися високим рівнем педагогічної майстерності, оригінальністю підходів до використання інноваційних технологій.

Боротьба у фіналі проходила цікаво, напружено і членам фахового журі часом нелегко було визначитися з оцінками, оскільки конкурсанти майстерно виконували всі завдання і були неперевершеними, оригінальними, показали досить високий рівень володіння сучасними методиками ведення уроку. Переможцем конкурсу стала Курлова Оксана Михайлівна, вчитель математики Первозванівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Кіровоградської районної державної адміністрації, випускниця фізико-математичного факультету нашого університету 2000 року.

Тож, вітаємо Оксану Михайлівну з перемогою та бажаємо всім учасникам конкурсу «Учитель року-2016» у номінації «Математика» значних успіхів у педагогічній діяльності, радісних приємних зустрічей з учнями, творчих злетів, мудрості та простого людського щастя!