14 червня 2021 року о 15.00 у приміщенні Державного закладу професійної (професійно-технічної) освіти «Кропивницький професійний ліцей сфери послуг і торгівлі» відбулася презентація регіонального експерименту «Формування м’яких навичок (soft skills) майбутніх кваліфікованих робітників в освітньому середовищі закладу професійної (професійно-технічної) освіти». До реалізації експерименту залучено й викладачів фізмату.

Ініціативу реалізовуватиме творча група з педагогів Державного закладу професійної (професійно-технічної) освіти «Кропивницький професійний ліцей сфери послуг і торгівлі» (автори ініціативи: директор Снєжко Людмила Олексіївна, заступник директора з навчально-виховної роботи Алєксеєвець Вікторія Саввична) та науковців кафедри педагогіки та освітнього менеджменту (науковий керівник експерименту доцент Краснощок Інна Петрівна) й кафедри теорії і методики технологічної підготовки, охорони праці та безпеки життєдіяльності (науковий керівник експерименту завідувач кафедрою Садовий Микола Ілліч, члени творчої групи доцент Пуляк Ольга Василівна та доцент Абрамова Оксана Віталіївна) Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені В. Винниченка яка ініціювала проведення відповідного експерименту.  Ідея була підтримана департаментом освіти і науки Кіровоградської обласної державної адміністрації.

Презентацію розпочала модераторка заходу й співавторка ініціативи Алєксеєвець Вікторія Саввична, заступнк директора з навчально-виховної роботи Кропивницького професійного ліцею сфери послуг і торгівлі.

Перед присутніми виступили у онлайн режимі наукові консультанти експерименту Сергеєва Лариса Миколаївна, завідувач кафедри професійної та вищої освіти Державного закладу вищої освіти Університет менеджменту освіти Національної академії педагогічних наук України, доктор педагогічних наук, професор та Купрієвич Вікторія Олександрівна, доцент кафедри професійної та вищої освіти Державного закладу вищої освіти Університет менеджменту освіти Національної академії педагогічних наук України, кандидат педагогічних наук. Л.М. Сергеєва привітала присутніх із початком спільного експерименту та виголосила, що роботодавцями в першу чергу цінуються працівники, що легко адаптуються до змін, володіють м’якими навичками які мають різні назви, в т.ч. і «навички успішності» у кар’єрному зростанні, то ж тематика експерименту є надзвичайно актуальною.

Слова підтримки ініціативі висловила Суркова Ганна Павлівна, директор Комунального позашкільного навчального закладу “Кіровоградський обласний центр дитячої та юнацької творчості”, депутат Кіровоградської обласної ради.

Присутні на презентаційному засіданні творчої групи обговорили шляхи й перспективи пошуку та апробації інноваційних технологій формування м’яких навичок в учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Провідним завданням професійної (професійно-технічної) освіти є підготовка конкурентоздатних кваліфікованих робітників, спрямованих на професійну успішність. Науковці, роботодавці одностайні, що визначальним складником такої успішності в сучасному динамічному світі є наявність у фахівців «soft skills» (м’яких навичок) – навички особистої ефективності, стресостійкості, тайм-менеджменту, групової взаємодії, цілепокладання, прийняття рішень, розв’язання проблем,  критичного мислення, креативності, інноваційності, ефективного лідерства тощо.

В презентаційному засіданні також взяли участь методисти навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Кіровоградській області, члени педагогічного колективу та представники учнівського самоврядування Кропивницького професійного ліцею сфери послуг і торгівлі, на базі якого і відбувся захід.

Бажаємо творчій групі експерименту плідної співпраці та результативності!

Фотоматеріали підготувала Ольга Гріднєва