003002001

19 жовтня (вівторок) 2021 року о 14 год. 00 хв. в аудиторії 202 навчального корпусу № 4 (7-поверховий, фізматівський) відбудеться засідання учасників Міждисциплінарного наукового центру прикладних досліджень. Під час засідання буде заслухана доповідь доцентки Катерини Акбаш про результати її спільного дослідження з професорами Наталею Пасічник та Ренатом Ріжняком

ТЕМА: Аналіз основних факторів впливу на наукометричні показники українських закладів вищої освіти

• У дослідженні визначається ступінь впливу факторів (профіль університету, рік його заснування, чисельність науково-педагогічного складу, чисельність населення міста, в якому розташований навчальний заклад) на показники діючого в Україні рейтингу публікаційної активності викладачів українських університетів (за індексом Гірша, який визначається за показниками бази даних SciVerse Scopus).
  • Для проведення дослідження використані однофакторний дисперсійний аналіз і множинні регресійні моделі.
  • В результаті було виявлено вплив всіх запропонованих чинників, хоча ступінь впливу для кожного з них виявився різним.
  • Запропоновано визначення ступеня впливу названих чинників на оперативний показник наукової активності викладачів – кількість цитувань у 2018–2019 роках статей 2018 року в розрахунку на одного викладача. В цьому випадку тими ж методами виявлено вплив тільки двох факторів – профілю університету та чисельності науково-педагогічного складу.
  • Зроблено висновки про необхідність при побудові рейтингів університетів використання оперативних (а не накопичувальних) показників наукової активності і про важливість врахування профільності навчальних закладів шляхом введення вагових коефіцієнтів.
  • Результати даного дослідження опубліковані у вигляді статті: Analysis of key factors of influence on scientometric indicators of higher educational institutions of Ukraine. International Journal of Educational Development. Volume 81, March 2021. https://doi.org/10.1016/j.ijedudev.2020.102330 (Scopus) (Web of Science)