13-го травня 2021 року відбулося пленарне (онлайн) засідання ХІ Міжнародної науково-практичної інтернет конференції «ПРОБЛЕМИ ТА ІННОВАЦІЇ В ПРИРОДНИЧО-МАТЕМАТИЧНІЙ, ТЕХНОЛОГІЧНІЙ І ПРОФЕСІЙНІЙ ОСВІТІ» присвяченої 100-річчю із Дня заснування Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка. До конференції під’єдналися близько 100 учасників з усіх куточків України.

Відкрив пленарне засідання М.І. Садовий – доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедрою теорії та методики технологічної підготовки, охорони праці та безпеки життєдіяльності, далі з вітальним словом С.П. Михидадоктор філологічних наук, професор, проректор наукової роботи ЦДПУ ім. В. Винниченка та Р.Я. Ріжнякдоктор історичних наук, професор, декан фізико-математичного факультету ЦДПУ ім. В. Винниченка.

На конференції з доповіддю виступили 12 доповідачів:

Пономарьова Наталія Олександрівна – доктор педагогічних наук, професор, декан фізико-математичного факультету Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди: Відкриті мережні ресурси закладів вищої освіти як складова єдиного освітнього середовища.

Кузьменков Сергій Георгійович – доктор педагогічних наук, кандидат фізико-математичних наук, професор, в.о. завідувача кафедри фізики та методики її навчання Херсонського державного університету: Які фізичні константи можна вважати фундаментальними?

Калініченко Надія Андріївна – доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри біології та методики її викладання Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка: Ткаченко І.Г. - талановитий випускник, педагог-новатор.

Гаєвський Микола Вікторович - кандидат фізико-математичних наук, старший викладач кафедри математики Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка: Розвиток цифрових освітніх платформ при вивченні вищої математики: головні аспекти, виклики, проблеми.

Кочан Орест Володимирович – доктор технічних наук Національного університету "Львівська політехніка" : Програмне середовище Labview.

Сусь Богдан Арсентійович – доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри фізики Військового інституту телекомунікацій та інформатизації: Фізичний зміст співвідношення невизначеності для хвиль-частинок.

Кудін Анатолій Петрович – доктор фізико-математичних наук, професор, завідувач кафедрою програмної інженерії Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова: Методи і засоби комп’ютерного тестування з фізики при змішаному навчанні в університеті.

Головенко Тетяна Миколаївна – доктор технічних наук, доцент кафедри технологій легкої промисловості Луцького національного технічного університету: Інформаційно-комунікаційні засоби для формування професійних компетентностей на дистанційній формі освіти.

Кремінський Борис Георгійович – доктор педагогічних наук, доцент, головний науковий співробітник відділу роботи з обдарованою молоддю Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти»: Навчання математики як інструменту оволодіння фізикою

Білецький В’ячеслав В’ячеславович – кандидат педагогічних наук, голова циклової комісії природничих та фізико-математичних дисциплін ДВНЗ «Рівненський коледж економіки та бізнесу»: STEM-освіта та її доцільність впровадження в освітньому процесі фахових коледжів.

Гайда Василь Ярославович – аспірант кафедри природничих наук та методик їхнього викладання Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка: Формування самоосвітньої компетентності учнів на уроках фізики засобами «arduino».

Дробін Андрій Анатолійович – кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри інформаційно-комунікаційних технологій та безпечного освітнього середовища КЗ «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського»: Тактичні завдання системи освіти у побудові цифрової економіки та розвитку цифрових компетентностей.

Ріжняк Ренат Ярославович – доктор історичних наук, професор, декан фізико-математичного факультету Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка: Розвиток функціональної лінії у «Вестнике опытной физики и элементарной математики (1886–1917 рр.): змістовний та контентний аналіз.

На конференції обговорили актуальні проблеми, які стосувалися різноманітних напрямків, починаючи від складових ресурсів освітнього середовища, традиційних питань – застосування засобів ІКТ для формування фахових компетентностей, особливості впровадження STEM-освіти та таких як дистанційне навчання та його вплив на весь освітній простір, цифровізацію та ін.

Інформацію підготували ст. лаборант Н.М. Крамаренко та аспірантка кафедри природничих наук та методик їхнього навчання А.ВБевз.