10 травня 2018 року підведено підсумки дванадцятого конкурсного відбору студентів-учасників конкурсу стипендіальної програми ЗАВТРА.UA (сезон 2017/2018 року). 100 студентів, які подолали бар’єр 75,34 бали, будуть запрошені на 11-ий Молодіжний форум освітніх програм «Завтра.UA» та «Всесвітні студії» Фонду Віктора Пінчука, що проходитиме у Києві 22-24 червня та приєднаються до спільноти стипендіатів. Протягом року вони отримуватимуть щомісячну стипендію, а також матимуть можливість відвідати молодіжний форум «Завтра.UA», взяти участь у зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES) та долучитись до інших проектів Фонду.

У конкурсі-2017/18 взяли участь 653 студента з 95 ВНЗ України, серед яких і 22 студенти нашого університету. Студенти фізико-математичного факультету подали 8 робіт за напрямами «Педагогіка і освіта», «Інформатика і обчислювальна техніка» та «Науки про Землю». Усі вони пройшли до другого туру в числі 603 з 653 конкурсантів. За результатами 2-го туру до участі в 3-му турі конкурсу було зараховано 308 конкурсантів, серед яких 6 студентів ЦДПУ, в тому числі студент групи КН17М (І курс рівня магістр, Галузь знань: 12 Інформаційні технології, Спеціальність: 122 Комп’ютерні науки) Віктор Туртуріка. Його робота на тему «Застосування машинного навчання до автоматизованого аналізу фотографій чеків» (науковий керівник – доцент кафедри інформатики та інформаційних технологій, кандидат фіз.-мат. наук С.Д. Паращук) та участь у третьому етапі відбору були високо оцінені, тож із загальним результатом 76,9 балів Віктор став 71-м серед 100 цьогорічних стипендіатів.

2

Віктор з першого курсу бере активну участь у студентських олімпіадах з програмування і математики, різноманітних конкурсах («Що? Де? Коли?», хакатонах, ВеснаСофт тощо).

Свої враження від участі у Програмі Віктор описав так:

«Участь у конкурсі такого рівня вимагає мобілізації усіх навичок та вмінь. Це можливість перевірити свої сили та амбіції.

Під час 3-го туру я опинився серед найкращих студентів України, найбільш креативної науково-студентської еліти. Більше того – я сам став її частиною.

Нас розділили на декілька груп, кожній із яких потрібно було запропонувати своє рішення однієї із гострих соціальних проблем нашої країни.

Робота в команді, обговорення та аргументація ідей, компроміси і суперечності, можливість проявити себе лідером, взяти на себе відповідальність – все це безцінний досвід, який я отримав під час участі в конкурсі».

002

Перемоги у конкурсній програмі ЗАВТРА.UA стають гарною традицією для студентів нашого факультету. Першим ще у сезоні 2011/2012 р. став магістрант спеціальності «Освітні вимірювання» Андрій Бардаков. У десятому сезоні (2015/2016 р.) стипендію Фонду здобула студентка спеціальності «Фізика» Ольга Єкименкова. Тож, поки є час, запрошуємо усіх, хто хоче випробувати себе, підготувати роботу на конкурс. Зазвичай роботи приймають у жовтні-листопаді. Учасниками можуть бути студенти 3-6 курсів.

Усім студентам нашого факультету бажаємо, щоб їхні зусилля у навчанні і роботі були помітними та отримували гідну оцінку, а Віктору – подальших успіхів і здійснення мрій.

Повідомлення підготувала доцент кафедри інформатики та інформаційних технологій І.В. Лупан.