З 26 лютого по 2 березня на базі нашого факультету відбувалися тренувальні збори переможців обласної олімпіади школярів з інформаційних технологій. Такі збори проводять з метою підготовки  та відбору учасників Всеукраїнської олімпіади. Олімпіада з інформаційних технологій проводиться порівняно з іншими предметними олімпіадами відносно недавно, але за кількістю учасників вона мабуть найбільш масова.

2

З кожним роком складність завдань олімпіади зростає, адже розвиваються інформаційні технології, а відтак розвивається і шкільний курс. Відповідно змінюються та ускладнюються завдання: для успішної участі слід не просто створювати і форматувати документи за допомогою різних офісних додатків, а моделювати засобами інформаційних технологій фізичні процеси, створювати на основі наданих матеріалів інформаційні системи, використовувати засоби аналізу даних та елементи керування, будувати різноманітні графіки, застосовувати оптимальні стратегії для виконання обчислень та пошуку даних тощо. В останні роки на олімпіаді з інформаційних технологій заборонено використовувати VBA – мову програмування, – але необхідно вміти створювати макроси за допомогою вбудованого макрорекодера.

3

Зрозуміло, що у завданнях обласного етапу олімпіади неможливо було охопити увесь спектр задач, які пропонують на Всеукраїнському етапі та на інтернет-олімпіаді з інформаційних технологій, що проводиться починаючи з 2015 р. Отже, завданням тренувальних зборів було опанування стратегій та інструментів, які можуть стати у нагоді на Всеукраїнській олімпіаді. Під час зборів учасники розбирали завдання з текстовим процесором та електронними таблицями разом із доцентом кафедри інформатики та інформаційних технологій Іриною Володимирівною Лупан. А найбільше їм сподобалися заняття з базами даних, які проводила кандидат фізико-математичних наук Анна Валентинівна Пузікова.

4

На творчу атмосферу зборів мало вплинули навіть весняні хуртовини: у четвер 2-го березня, коли вже всі студенти розійшлися, курсанти ще працювали. Тепер кращі з них відповідно до квоти будуть захищати честь області на Всеукраїнській олімпіаді. Побажаємо їм гарного бойового настрою та перемог.

567