Важливу роль у формуванні творчого потенціалу майбутніх фахівців відіграє участь студентів в організованій і систематичній науково-дослідній роботі. Результати досліджень мають бути апробованими у вигляді публікацій у періодичних виданнях та наукових збірниках, доповідях на наукових або науково-практичних конференціях тощо.

Магістри 64 групи Дмитро Годун (науковий керівник Присяжнюк О.В.), та Євгеній Іванов (науковий керівник Баранюк О.Ф.) представили цікаві наукові статі до Студентського наукового збірника.

2

Мова йде про віртуальний Музей історії техніки. Віртуальний музей включає всі експонати, представлені у реальному музеї, їх опис та мультимедійний контент. Для швидкого доступу до інформації про експонати використовується мобільний додаток із застосуванням технології розпізнавання QR-коду.

Є. Іванов розробив сервіс для генерації карток експонатів. Розроблений функціонал розгорнутий на VPS(Virtual Private Server) і орієнтований на адміністраторів Музею історії техніки, яким потрібно створити картку експоната.

3

В результаті кожен експонат одержує свій штрих-код вигляду:

4

Годун впровадив у Android-додаток «Віртуальний музей» функціонал зчитування та декодування QR-коду, що дозволяє одержати інформацію про експонат з серверу по декодованому ідентифікатору.

Проведена робота служить для подальшого розвитку Музею історії техніки не тільки у фізичному вигляді, а й на віртуальних просторах інтернету. Віртуальний музей дозволить дізнатися про експонат більше та швидше ніж може розказати (повідомити) Вікіпедія (інший інтернет ресурс).

Інформацію підготувала доцент кафедри інформатики Присяжнюк О.В.