05 квітня 2023 року на факультеті математики, природничих наук та технологій відбулася гостьова лекція на тему «Перспективи використання штучного інтелекту в освіті» від Терещука Сергія Івановича, доктора педагогічних наук, доцента, професора кафедри фізики та інтегративних технологій навчання природничих наук Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. Зустріч модерувала Оксана Віталіївна Абрамова, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри технологічної та професійної освіти Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка.

На лекції були присутні студенти спеціальностей 014 Середня освіта (Трудове навчання та технології), 014 Середня освіта (Природничі науки), 015 Професійна освіта (Цифрові технології), 015 Професійна освіта (Технологія виробів легкої промисловості) та викладачі факультету математики, природничих наук та технологій: д. пед. наук, професор Микола Ілліч Садовий, д. пед. наук, професор  Олена Михайлівна Трифонова, к. пед. наук, доцент Світлана Олександрівна Шлянчак, к. пед. наук, доцент Ольга Василівна Пуляк, к. пед. наук, доцент Сергій Олексійович Кононенко, к. тех. наук, доцент Сергій Іванович Рябець, к. пед. наук, доцент Олександр Миколайович Царенко, к. пед. наук, доцент Наталя Василівна Мироненко, к. пед. наук, ст. викладач Олександр Миколайович Щирбул, к. пед. наук, ст. викладач Дмитро Вікторович Соменко, ст. викладач Тетяна Володимирівна Куценко  та інші.

Лекція Сергія Івановича складалася із таких основних частин: штучний інтелект як технологія, найбільш відомі застосунки ШІ, прогнози розвитку освіти з використанням ШІ, практична складова застосування ШІ (реєстрація, алгоритми користування, можливості), а також корисні поради щодо роботи із застосунками ШІ. Лекція викликала інтерес у слухачів та жваві дискусії, викладачі та студенти ставили багато запитань та обговорювали різні аспекти питань з теми доповіді.

Викладачі та студенти висловлюють щиру вдячність Сергію Терещуку
за  розкриття актуальної та змістовної тематики!