4–6 жовтня 2021 року  в місті Чернівці проходив фінальний етап Всеукраїнського конкурсу “Мирний космос”, організованого Українським молодіжним аерокосмічним об’єднанням “Сузір’я” (УМАКО “Сузір’я”) спільно з Національним центром аерокосмічної освіти молоді України. Конкурс проводиться з метою виявлення, розвитку та підтримки творчої обдарованої учнівської та студентської молоді незалежної України в аерокосмічній галузі.

фото 1

У фінал конкурсу вийшли учні Комунального закладу «Ліцей «Науковий» Міської ради міста Кропивницького» під керівництвом співробітників кафедри фізики, біології та методик їх навчання ЦДПУ імені Володимира Винниченка:

• учень 9-І класу Назар Гонтовий з проєктом «Засоби виявлення, реєстрації та ліквідації «космічного сміття» (науковий керівник – завідувач лабораторії Н.В.Донець)
  • учні 11 фізико-математичного класу Ян Курзов і Микола Цертій з проєктом "Українська космонавтика: історія і перспективи" (науковий керівник – доцент О. ВВолчанський).

фото 2фото 3

На учасників очікував публічний захист творчих робіт, відповіді  на запитання фахового журі конкурсу, участь в дискусії.

фото 4

За рішенням журі, учнів КЗ «Ліцей «Науковий» визнано призерами турніру, а саме:

Назар Гонтовий  посів І місце в номінації «Екологія та космонавтика»;

Ян Курзов і Микола Цертій посіли ІІІ місце в номінації «Історія розвитку авіації та космонавтики».

Вітаємо переможців та їх наукових керівників – співробітників кафедри фізики, біології та методик їх навчання Наталію Володимирівну Донець і Олега Володимировича Волчанського!