Щойно у португальському Порту завершився 43-й фінал світової першості зі спортивного програмування – 43rd Annual World Finals of the International Collegiate Programming Contest, – а вже розпочато змагання українських команд за участь у наступному фіналі.

13 квітня 2019 року у Центральноукраїнському національному технічному університеті для участі у першому (обласному) етапі Всеукраїнських, а по суті 1/8 світових змагань, зібралися 19 команд – по дві команди з Олександрійського політехнічного коледжу (OPC) та Кропивницького інженерного коледжу (KIK), вісім команд з ЦНТУ та сім команд, що представляли фізико-математичний факультет нашого університету: CUSPU_HelloWorld у складі магістрантів першого курсу Марини Сокол, Дмитра Мельника та Микити Майорова; CUSPU_BSOD у складі студентів 4-го курсу Олександра Сиволапа, Антона Ноги та Євгенія Філоненка; CUSPU_return_NULL у складі студентів 2-го курсу Романа Бондаренка та Євгенія Москальова і студента 4-го курсу  Костянтина Горбача; CUSPU_trippleArray у складі студентів 3-го курсу Олександра Кислого, Олеся Ізовіти та Анастасії Федорової; CUSPU_2cA у складі студентів 3-го курсу Кирила Руденка, Дмитра Коріонова та Івана Козіна, – ці команди уже мають досвід участі у змаганнях зі спортивного програмування, – і вперше взяли участь команда CUSPU_NoName у складі студентів 2-го курсу спеціальності «Математика» Євгена Іванова, Романа Гаврюшенка та Олени Чудної, та команда першокурсників CUSPU_team у складі Максима Грицуна, Ігора Владковського та Єгора Клименка.

002003

За правилами олімпіади за п’ять годин, маючи у розпорядженні один комп’ютер на команду, необхідно розв’язати якомога більше задач. У цьому році на першому етапі командам було запропоновано 12 задач. Серед понад 900 команд-учасниць першого етапу (по всіх регіонах України) усі 12 задач розв’язали лише три команди. Серед команд Кіровоградської області успіхи були такі:

Місце Назва команди Задач Штрафи
1 CNTU_Remastered 6 611
2 CUSPU_HelloWorld 6 807
3 CUSPU_BSOD 6 940
4 CUSPU_return_NULL 5 417
5 CUSPU_NoName 4 301
6 CUSPU_trippleArray 4 506
7 CNTU_Master-class 4 518
8 CNTU_Raiders 4 586
9 CUSPU_2cA 3 142
10 CUSPU_team 3 209
11 OPC-1 3 216
12 CNTU_CodoCrabers 3 291
13 KIKCNTU_NOSB 3 371
14 CNTU_daedliners 3 595
15 KIKCNTU_Dream_Team 2 95
16 CNTU_Strongers 2 169
17 OPC-2 2 216
18 CNTU_CARMEN 1 2
19 CNTU_PROBeckon 0 0

Отже, наші команди, хоча і поступилися господарям першим місцем, програвши на штрафах, в цілому не зрадили традиціям і показали гарний рівень. Особливо варто відмітити дебютантів змагань – команди CUSPU_NoName та CUSPU_team, – які просто наступали на п’яти більш досвідченим командам.

За правилами олімпіади дві найкращі команди університету у вересні візьмуть участь у наступному етапі – змаганнях центрального регіону, які відбудуться у Дніпровському національному університеті. А решті команд слід розпочинати підготовку до змагань наступного сезону.

Висловлюємо подяку усім учасникам команд за наполегливість, дисципліну, плідну командну роботу, волю до перемоги; усім викладачам і співробітникам факультету – за підготовку учасників. Усім-усім бажаємо гарного настрою, здоров’я та усіляких успіхів.

Тренери команд Світлана Шлянчак та Ірина Лупан.