19 грудня 2018 р. у приміщенні Верховної Ради України відбулось розширене засідання Комітету з питань науки і освіти. Учасниками зібрання стали і викладачі Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка: д.ф.н., проф., проректор з наукової роботи С.П. Михида; д.пед.н., проф., завідувач кафедри теорії та методики технологічної підготовки, охорони праці та безпеки життєдіяльності М.І. Садовий та к.пед.н., доц., докторант О.М. Трифонова.

001

На порядок денний засідання були винесені питання:

  1. Про проект Закону України «Про внесення змін до статті 80 Закону України «Про освіту» щодо забезпечення освітнього процесу належними умовами для праці та здобуття освіти».
  2. Про стан та законодавче забезпечення підготовки здобувачів вищої освіти на освітньо-науковому та науковому рівнях.
  3. Про підсумки конкурсу щодо обрання членів Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.
  4. Про ситуацію, яка склалася із виплатою зарплати педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти у 2018 році.

002

Засідання відкрив Перший заступник Голови Комітету, Голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Олександр Співаковський, який акцентував увагу на сучасних проблемах освіти і науки.

З доповіддю про підсумки конкурсу щодо обрання членів Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти виступив заступник Міністра освіти і науки України Юрій Рашкевич. За підсумками обговорення вирішено прийняти інформацію до відому.

Юрій Рашкевич також презентував законодавче забезпечення підготовки здобувачів вищої освіти на освітньо-науковому та науковому рівнях.

003

Всі учасники засідання жваво обговорювали питання порядку денного. За підсумками дискусії окреслено перспективи удосконалення законодавчої бази щодо здобувачів вищої освіти на освітньо-науковому та науковому рівнях.

Інформацію підготували доц. О.М.Трифонова та проф. М.І.Садовий