У березні цього року професор кафедри математики Волков Юрій Іванович крім 80-річного Ювілею має ще дві круглі дати!

У березні цього року професор кафедри математики Волков Юрій Іванович  тричі Ювіляр! 80 років від Дня народження! 25 років від початку трудової діяльності на кафедрі математики! 25 років від дня заснування та керівництва науковим семінаром «Математика, її застосування та викладання»!

 

 

001

Наш Ювіляр народився 5 березня 1938 року у селі Мар’янопіль Новоукраїнського району Кіровоградської області. Ще зі шкільних років у нього з’явився інтерес до математики. Вчителі школи допомогли розвинутися таланту, завдяки їм Юрій став найкращим учнем-математиком. Після закінчення школи юнак вступив до Кіровоградського державного педагогічного інституту ім. О.С. Пушкіна. На фізико-математичному факультеті  йому пощастило з вчителями, які закохали Юрія в математику та рекомендували надалі не зупинятися на досягнутому та йти в науку. Після закінчення інституту 1959 року Юрій отримав диплом з відзнакою. Відразу не склалося зі вступом до аспірантури, тому Юрій поїхав працювати вчителем математики і фізики спочатку в Уляновській середній школі робітничої молоді, а після одруження − у Скопіївській восьмирічній школі Добровеличківського району. Але він не забув про настанови своїх вчителів.

002

І ось сільський вчитель з глухого села стає аспірантом Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка та починає працювати у Вінницькому технічному університеті. 1969 року Юрій Іванович захистив кандидатську дисертацію на тему «О некоторых связях между структурними и конструктивными свойствами функций комплексного переменного, заданных в областях с кусочно-гладкой границей» (спеціальність 01.01.01 Математичний аналіз.). 1991 року він захистив докторську дисертацію на тему: «Положительные линейные операторы, порождаемые мерами» (спеціальність 01.01.01 математичний аналіз). А 1992 року вже отримав звання професора по кафедрі вищої математики. Юрій Іванович працював у Вінницькому технічному університеті з 1964 року по 1993 рік, де останні 15 років завідував кафедрою вищої математики.

003

З березня 1993 року Юрій Іванович Волков працює в  Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка,  де з 1993 до 1995 очолював кафедру інформатики , а з 2000 року по 2008 рік, а потім з 2010 року по 2016 рік завідував кафедрою математики. Під керівництвом Волкова Юрія Івановича з 18 березня 1993 року починає працювати науковий семінар «Математика, її застосування та викладання», який діє і до цього часу. 2006 року Юрій Іванович отримав почесне звання «Заслужений працівник освіти України». Також він є відповідальним редактором збірника наукових праць «Наукові записки Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка. Серія: «Математичні науки».  Має близько 125 наукових та науково-методичних публікацій, серед яких статті у провідних наукових виданнях.

004

Юрій Іванович керує кваліфікаційними роботами студентів, веде курси з теорії ймовірностей та математичної статистики, з конкретної математики, з вибраних питань математики та з математичного аналізу. Юрія Івановича дуже поважають і студенти, і колеги.

Увесь колектив фізико-математичного факультету, кафедра математики зокрема, щиро вітають Юрія Івановича з поважними Ювілеями! Зичимо здоров'я, творчого натхнення, тепла та злагоди. Бажаємо з такою ж енергією творити науку, навчати та виховувати студентів, передавати мудрий досвід колегам!

005