У листопаді 2017 року відбулися батьківські збори студентів першого курсу фізико-математичного факультету. Ці збори були проведені в два етапи. Спочатку перед батьками виступив декан фізико-математичного факультету Ріжняк Ренат Ярославович. Він ознайомив присутніх з особливостями освітнього процесу та розкрив основні проблеми навчання, побуту та виховання студентів в Центральноукраїнському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка. Також виступила заступник декана з навчально-виховної роботи доцент Чистякова Людмила Олександрівна, яка окреслила напрямки виховного процесу, особливості проведення різноманітних заходів, культурне життя на факультеті. Батькам було продемонстровано презентацію, в якій представлені фото їх дітей на різноманітних заходах.

Після закінчення загальної частини зборів відбулося спілкування окремо з кураторами по групах. На збори групи МЕ17Б спеціальності «математика», в якій навчається 29 студентів, прийшли 63 особи. Дуже радує той факт, що навчанням дітей цікавляться не лише батьки, а й бабусі, дідусі, родичі.

2

Куратор цієї групи – доцент кафедри математики Ключник Інна Геннадіївна – попередньо спілкувалася з батьками з метою повідомити їх про існуючі проблеми адаптації студентів першого курсу та запросити на батьківські збори. На зборах піднімалися такі питання:

  • успішності групи в цілому та окремих студентів;
  • відвідування занять;
  • зайнятість студентів в гуртках та секціях.

Увага батьків концентрувалася на проблемах, які зазвичай виникають у студентів-першокурсників:

  • зміна побутових умов;
  • зміна режиму дня;
  • нова для них система оцінювання;
  • організація навчання;
  • кількість годин, які студент приділяє підготовці до занять;
  • вікові особливості.

Одна з основних проблем більшості студентів – відсутність контролю з боку батьків, пов’язана з самостійним проживанням та невмінням планувати свій час.

3

Для наочності батькам була підготовлена таблиця з підсумками відвідування студентів групи. В якій по кожному студенту вказана загальна кількість пропущених занять, кількість пропущених занять з поважної причини та без поважної причини. Це дало змогу батькам, не лише наочно порівняти відвідування занять конкретного студента по відношенню до інших, а й розв’язати деякі проблеми з відвідуванням. Окрім того, батьки мали змогу побачити навчальні аудиторії, спортивний зал, їдальню; ознайомилися з умовами проживання дітей у гуртожитку.

Присутнім було запропоновано заповнити анкету з вказанням їх контактних даних. На основі цих данних було створено viber-групу з метою контролю за студентами та вирішення поточних питань. Так отримавши фото академічного журнала у батьків з’являється можливість дистанційно контролювати успішність та відвідування студентів.

На батьківських зборах була організована зустріч з викладачами-предметниками, протягом якої батьки мали змогу отримати детальну інформацію про успішність студента з кожного предмета. Серед найкращих студентів групи МЕ17Б були відмічені: Буц Катерина, Колосюк Елизавета, Осіпова Вікторія, Чудна Олена.

4

Щодо зайнятості студентів в позаурочний час, слід відмітити, що група доволі активна. Приймає участь в різноманітних культурно-масових подіях. Зокрема, на концерті “Вернісаж талантів” представляли свою групу танцювальними номерами. Активно займаються футболом, волейболом, шейпінгом, створили сайт групи.          

Такі зустрічі, як батьківські збори, дають позитивний результат в організації освітнього процесу. Вони сприяють налагодженню тісного контакту і взаєморозумінню між батьками, студентами та викладачами. А для того, щоб процес адаптації проходив легше, батькам в жодному випадку не слід залишати свою дитину на одинці з її проблемами, думаючи, що вона вже доросла. Шановні батьки! Підтримайте своїх дітей та допоможіть їм перебороти труднощі початку навчання! Ваша дитина буде вам вдячна і пам’ятатиме про протягнуту їй руку допомоги. Адже лише спільними зусиллями можна виховати успішну особистість та сформувати висококваліфікованого фахівця.

Повідомлення підготували доцент Л.О. Чистякова та доцент І.Г. Ключник.