3 грудня 2020 року декан факультету і керівник Центру професор Ренат Ріжняк зібрав наукову громадськість для започаткування діяльності нової для нашого університету структури. Він і розпочав урочисте засідання, повідомивши присутніх про цілі та задачі функціонування Центру, про коло напрямків досліджень, що плануються. Напрямки досліджень особливо зацікавили присутніх, так як були названі деякі нові та незвідані науковцями університету «наукові стежки». Серед них були названі:

 кліометрія,

історична інформатика,

прикладні дослідження в спеціальних історичних дисциплінах,

квантитативна історія,

прикладна лінгвістика,

соціоніка,

рецептивна поетика,

історія, філософія та соціологія науки,

математико-статистичні методи в соціології, політології, психології, педагогіці,

моделювання природних процесів та явищ,

математичні та комп’ютерні моделі складних систем,

фінансова математика,

випадкові процеси та управління ризиками.

Науковців привітав проректор з наукової роботи, професор Сергій Михида, якому буде безпосередньо і підпорядковуватися Науковий центр у своїй діяльності. Сергій Павлович висловив задоволення від злагодженої роботи організаторів щодо започаткування такого глобального університетського проекту. Він зазначив, що відкриття Наукового центру дасть можливість забезпечити отримання науковими і науково-педагогічними працівниками університету, студентами, аспірантами і докторантами наукових результатів в галузі міждисциплінарних прикладних досліджень. Професор Сергій Михида побажав учасникам зібрання натхнення та успіхів у підготовці та виданні наукових праць з міждисциплінарних прикладних досліджень.

Професор Микола Садовий відзначив своєчасність започаткування такої форми наукового співробітництва, так як на факультеті уже накопичений певний досвід підготовки наукових праць з міждисциплінарних досліджень.

Присутніми на презентації були професори О.В. Авраменко, В.Г. Гриценко, В.А. Кушнір, С.П. Михида, Н.О. Пасічник, М.І. Садовий, Є.Ю. Соболь, Ю.В. Харченко, доценти К.С. Акбаш, С.Д. Паращук.

Після виступів колег професор Ренат Ріжняк презентував для присутніх доповідь про проведене протягом останніх 5-ти років разом з колегами – професором Наталею Пасічник та доцентом Катериною Акбаш – наукове дослідження на тему «Розвиток інформатики та інформаційних технологій у технічних університетах України (1991–2011 роки)».