Історія розвитку комп’ютерної техніки налічує багато сторінок. Кафедра інформатики та інформаційних технологій в університеті не лише впроваджує найсучасніші ІТ-технології, а й дбає про збереження старих технічних пристроїв, які відійшли у минуле, але не втратили історичну цінність. Тому стало вже традицією запрошувати гостей кафедри та факультету до музею обчислювальної техніки.

Екскурсії до музею регулярно проводить доцент кафедри інформатики та інформаційних технологій Олександр Баранюк.

Музей функціонує із 2015 року та містить понад 100 експонатів, які охоплюють кількасотлітню історію обчислень: від домеханічних та механічних обчислювачів до електронних обчислювальних машин різних поколінь. У музеї представлені рахівниці, логарифмічні лінійки, арифмометри, звичайні, програмовані та промислові калькулятори, побутові та персональні ЕОМ різних років випуску, ігрові консолі та ноутбуки.

Окремі стенди музею присвячені компонентам ЕОМ серед яких процесори різних поколінь, мікросхеми та модулі пам'яті, материнські плати, відеоадаптери, накопичувачі інформації різних принципів дії та носії до них, мережеві адаптери, стаціонарні та мобільні модеми, комутатори, роутери та інші компоненти.

На стінах музею розміщено інформаційні дошки з історією розвитку комп’ютерної техніки, портретами та біографіями видатних вчених, етапами становлення розвитку інформаційно-телекомунікаційної системи університету.

Пожвавлену цікавість зазвичай викликають історії з особистого досвіду екскурсовода, пов'язані з використанням обчислювальних пристроїв у минулому.

Таким чином, школярі та студенти можуть стати очевидцями процесу становлення й розвитку ОТ: від домеханічних та механічних обчислювачів до електронних обчислювальних машин різних поколінь, від звичайних та програмованих калькуляторів до персональних ЕОМ різних років випуску та комплектації, ноутбуків, споглядати як змінювались носії інформації різного принципу дії.

У шкільних підручниках інформатики історія обчислювальної техніки викладена стисло, а в Інтернеті вона розпорошена за різними сайтами. Тому екскурсія, окрім приємних вражень, дає відвідувачам дещо більше: цілісне уявлення про історію обчислювальної техніки та витоки єдиного інформаційного простору без якого ми нині не уявляємо повсякденного життя!

5646416836376999741683637699987

Зі слів Олександра Баранюка підготувала доцентка Олена Присяжнюк