13 квітня 2022 року доцентки кафедри теорії і методики технологічної підготовки, охорони праці та безпеки життєдіяльності ЦДПУ імені В. Винниченка Оксана Віталіївна Абрамова та Ольга Василівна Пуляк виступили з доповідями на панорамному вебінарі «Soft skills: практики формування в умовах воєнного стану», який був організований ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України. До роботи вебінару також долучилася викладачка кафедри ТМТПОПБЖ Тетяна Володимирівна Куценко.

У панорамному вебінарі «Soft skills: практики формування в умовах воєнного стану» взяли участь науково-педагогічні працівники кафедри професійної і вищої освіти ЦІПО ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України, кафедри педагогіки та менеджменту освіти, кафедри теорії та методики технологічної підготовки, охорони праці та безпеки життєдіяльності Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, директори навчально (науково)-методичних центрів (кабінетів) професійно-технічної освіти у Кіровоградській, Одеській, Сумській, Харківській та Чернівецькій областях, представники творчих груп з реалізації експерименту «Формування м’яких навичок (soft skills) майбутніх кваліфікованих робітників в освітньому середовищі закладу професійної (професійно-технічної) освіти» які представляли регіони, де ведуться активні бойові дії, прифронтові та тилові області. Модератори вебінару: Вікторія Олександрівна Купрієвич, доцент кафедри професійної і вищої освіти ЦІПО ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України, кандидат педагогічних наук, доцент та Вікторія Савівна Алєксеєвець, заступник директора з навчально-виховної роботи ДЗП(ПТ)О Кропивницький професійний ліцей сфери послуг і торгівлі».

З вітальним словом виступили Ірина Володимирівна Шумік, генеральний директор Директорату професійної освіти МОН України, кандидат наук з державного управління; Микола Олексійович Кириченко, ректор ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України, доктор філософії, член-кореспондент Національної академії наук вищої освіти України; директори Навчально-методичних центрів (кабінетів) професійно-технічної освіти: Алла Петрівна Шолудько (Кіровоградська обл.), Світлана Миколаївна Микитюк (Чернівецька обл.), Тетяна Олександрівна Лазарєва (Одеська обл), Наталія Юріївна Самойленко (Сумська обл.), заступник директора Наталія Григорівна Сологуб (Харківська обл.).

Під час панельної дискусії із доповідями виступили:

• Оксана Віталіївна Абрамова, доцент кафедри теорії та методики технологічної підготовки, охорони праці та безпеки життєдіяльності Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, кандидат педагогічних наук, доцент, м. Кропивницький. Тема: «ФОРМУВАННЯ М’ЯКИХ НАВИЧОК У ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ ЧЕРЕЗ ЗАСТОСУВАННЯ ТРЕНІНГОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ»
  • Ольга Василівна Пуляк, доцент кафедри теорії та методики технологічної підготовки, охорони праці та безпеки життєдіяльності Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, кандидат педагогічних наук, доцент, м. Кропивницький. Тема: «ФОРМУВАННЯ НЕОБХІДНИХ М’ЯКИХ НАВИЧОК В СТРЕСОВИХ СИТУАЦІЯХ».
  • Сергій Володимирович Сікірніцький, директор Державного професійно-технічного навчального закладу «Сумське вище професійне училище будівництва і дизайну», м. Суми. Тема: «ВОЛОНТЕРСЬКИЙ РУХ ДІЄВИЙ ЗАСІБ НАБУТТЯ СОЦІАЛЬНИХ НАВИЧОК SOFT SKILLS».
  • Валерія Миколаївна Докторович, заступник директора з навчально-виробничої роботи ДПТНЗ «Сумське вище професійне училище будівництва і дизайну», м. Суми. Тема: «ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНИХ НАВИЧОК SOFT SKILLS ЗАСОБАМИ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ».
  • Світлана Миколаївна Микитюк, директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області, Олеся Валентинівна Нікішина, директор Вищого професійного училища № 3, м. Чернівці. Тема: «ЛОГІСТИКА ФОРМУВАННЯ М’ЯКИХ НАВИЧОК КВАЛІФІКОВАНИХ РОБІТНИКІВ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ».
  • Тетяна Вікторівна Горбачова, директор ДНЗ «Одеський професійний ліцей сфери послуг Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського», м. Одеса. Тема: «НАВИЧКИ SOFT SKILLS В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ».
  • Вікторія Савівна Алєксеєвець, заступник директора з навчально-виховної роботи ДПТ(ПТ)О «Кропивницький професійний ліцей сфери послуг», м. Кропивницький. Тема: «ГУМАНІТАРНІ ПРОЕКТИ: ВІД ІДЕЇ ДО РЕАЛІЗАЦІЇ».

У підведенні підсумків узяли участь: Лариса Миколаївна Сергєєва, завідувач кафедри професійної і вищої освіти Центрального інституту післядипломної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, м. Київ; Наталія Петрівна Муранова, проректор з науково-педагогічної, освітньої роботи та міжнародних зв’язків ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, м. Київ;  Ніна Григорівна Ткаченко, директор ДНЗ «Регіональний центр професійної освіти швейного виробництва та сфери послуг Харківської області», слухачка курсів підвищення кваліфікації Центрального інституту післядипломної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України. м. Харків; Ганна Миколаївна Романова, професор кафедри професійної і вищої освіти Центрального інституту післядипломної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, м. Київ; Інна Петрівна Краснощок, доцент кафедри педагогіки та менеджменту освіти Центрально-українського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, кандидат педагогічних наук, доцент, м. Кропивницький.

Програма вебінару «Soft skills: практики формування в умовах воєнного стану»«Soft skills: практики формування в умовах воєнного стану»

Повідомлення підготували О. Абрамова, О. Пуляк, І. Краснощок