12 жовтня 2021 року Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка відвідав вчений-географ світового рівня, професор державного університету штату Південна Дакота (South Dakota State University, SDSU, Brookings, USA), член Американської асоціації географів та Національної ради з географічної освіти (США) Джордж Уайт.

Професор Уайт вже багато років плідно займається дослідженнями у сфері політичної географії, геополітики, глобалізації, збалансованого використання природних ресурсів, сталого розвитку регіонів, географії туризму. Джордж Уайт тривалий час співпрацює з кафедрою географії та геоекології (з 2021 року – кафедрою природничих наук, хімії, географії та методик їхнього навчання) ЦДПУ імені Володимира Винниченка, зокрема проводить для студентів-географів цикли онлайн-лекцій з актуальних питань сучасної географії, а для викладачів – методичні семінари.

Перебуваючи в університеті, професор Уайт дав відкриту лекцію на тему «Розвиток туризму як спосіб забезпечення сталого розвитку регіонів (на прикладі штату Південна Дакота (США)», яка викликала неабияку зацікавленість у викладачів, студентів та журналістів, свідченням чого був переповнений зал наукової бібліотеки університету та купа запитань до лектора (здебільшого гарною англійською мовою). Після лекції відбулося неформальне спілкування Джорджа Уайта зі студентами.

А вже 13 жовтня Джордж Уайт був запрошений на відкриту лекцію провідного науковця кафедри природничих наук, хімії, географії та методик їхнього навчання ЦДПУ імені Володимира Винниченка, доктора географічних наук, професора Анатолія Івановича Кривульченка. Лекція була присвячена розкриттю загальних та специфічних рис степових ландшафтів України, аналізу їх сучасних змін. Присутні відзначили цікавий матеріал, поданий лектором, доступний виклад, гарну візуалізацію. Професор А.І. Кривульченко запропонував своєму колезі Джорджу Уайту та кафедрі географії і геопросторових наук державного університету штату Південна Дакота (США) можливі проекти для подальшої наукової співпраці.

Тож студенти та викладачі кафедри природничих наук, хімії, географії та методик їхнього навчання ЦДПУ імені Володимира Винниченка завжди перебувають у тренді світової географічної науки та освіти, співпрацюючи з провідними науковцями та науково-освітніми закладами різних країн світу.

Висловлюємо щиру вдячність професору Джорджу Уайту за плідну співпрацю, а Стьопул Валентині Іванівні – за допомогу в організації зустрічі.