1 листопада 2017 року об 11-й годині відбулася екскурсія Музеєм історії обчислювальної техніки. Цього разу музей відвідали учні 11 класу із Знам'янської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. Т.Г. Шевченка під керівництвом вчителя математики П.М. Швайки.

Для відвідувачів була проведена екскурсія музеєм доцентом кафедри інформатики Баранюком Олександром Филимоновичем, а також в широкому форматі прочитана лекція з історії обчислювальної техніки із акцентом на методах і прийомах навчання в різні періоди. Школярі змогли на власні очі побачити, як відбувався процес становлення та розвитку ОТ: від домеханічних та механічних обчислювачів до електронних обчислювальних машин різних поколінь, від звичайних та програмованих калькуляторів до персональних ЕОМ різних років випуску та комплектації, ноутбуків, як змінювались носії інформації різного принципу дії.

2

Пожвавлену цікавість викликала окрема експозиція, присвячена компонентам ЕОМ. На ній представлено численні експонати, серед яких процесори різних поколінь, мікросхеми та модулі пам'яті, материнські плати, відеоадаптери, накопичувачі на гнучких та жорстких дисках, накопичувачі на магнітній стрічці, мережеві адаптери, стаціонарні та мобільні модеми, комутатори, роутери та інші компоненти.

У шкільних підручниках інформатики історія обчислювальної техніки викладена стисло, а в інтернеті вона розпорошена за різними сайтами. Тому екскурсія, окрім приємних вражень, дала старшокласникам дещо більше: цілісне уявлення про історію обчислювальної техніки та витоки єдиного інформаційного простору, без якого ми зараз не уявляємо нашого повсякденного життя.