З 1993-го року на базі фізико-математичного факультету постійно працював семінар «Математика, її застосування та викладання» під керівництвом професора, доктора фізико-математичних наук Юрія Івановича Волкова. У 2020–му році семінар розділився на два напрями: напрям, присвячений методиці викладання математики, інформатики та економіки та напрям, присвячений дослідженням у галузі прикладної та теоретичної математики.

Семінар з прикладної математики функціонує на базі кафедри прикладної математики, статистики та економіки у 2020-му році. Ідея створення семінару з прикладної математики належить професору, доктору фізико-математичних наук Ользі Валентинівні Авраменко. У 2020-2021 навчальному році на семінарі було представлено 7 доповідей, п’ять з яких були виконані аспірантами спеціальності 113 Прикладна математика ЦДПУ ім. В. Винниченка.