scirbul

кандидат педагогічних наук, старший викладач

 

Тема кандидатської дисертації: «Підготовка майбутніх учителів трудового навчання до організації технічної творчості учнів основної школи» (Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, 2012 р.)

Наукові інтереси: професійна підготовки майбутніх учителів технологій у вищому педагогічному закладі. 

Автор понад 25 наукових та навчально-методичних праць

Народився 26 січня 1969 року в селі Голикове Олександрівського району Кіровоградської області. Після закінчення Голиківської загальноосвітньої школи (1986 р.) вступив до Кіровоградського державного педагогічного інституту ім. О. С. Пушкіна на фізико-математичний факультет.

З 1987 по 1989 роки проходив війську службу в лавах Радянської армії. З 1989 по 1993 роки продовжив навчання у Кіровоградському педагогічному інституті за спеціальністю «вчитель математики та фізики». Після завершення навчання працював учителем фізики та математики Голиківської загальноосвітньої школи I-III ступенів, а з 1999 року був заступником директора з навчально-виховної роботи.

Нагороджений почесною грамотою Відділу освіти Олександрівської райдержадміністрації (1999 р.).

З 2002 року працює у Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка, спершу лаборантом лабораторії «Електротехніки», з 2003 року – асистентом кафедри загальнотехнічних дисциплін та методики трудового навчання. З 2004 по 2008 роки навчався в аспірантурі при КДПУ за спеціальністю «теорія і методика професійної освіти». Педагогічні дослідження стосуються професійної підготовки студентів у вищому педагогічному закладі до ефективної організації та розвитку технічної творчості школярів.

У 2012 році в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини захистив кандидатську дисертацію «Підготовка майбутніх учителів трудового навчання до організації технічної творчості учнів основної школи». Наукових керівник доктор педагогічних наук, професор С.П. Величко.

З 2012р.до теперішнього часу – на посаді старшого викладача кафедри загальнотехнічних дисциплін та методики трудового навчання, з 2013р. – кафедри теорії і методики технологічної підготовки, охорони праці та безпеки життєдіяльності КДПУ ім. В. Винниченка.

Щирбул О. М. викладає дисципліни: технічна творчість, художня обробка деревини, практикум у навчальних майстернях, практикум з електромонтажних робіт, займається науково-методичною роботою.

Автор понад 25 публікацій, серед них 1 посібник для студентів вищих педагогічних закладів, програма курсу «Технічна творчістю з методикою викладання», 15 статей у фахових виданнях, тези конференцій.

 

Основні опубліковані праці:

  1. Програма вищих навчальних закладів освіти: технічна творчість з методикою викладання / [укл. С. П. Величко, С. І. Рябець, О. М. Щирбул]. — Кіровоград: РВВ КДПУ ім. Володимира Винниченка, 2008. – 16 с.
  2. Щирбул О. М. Технічна творчість з методикою викладання: навчально-методичний посібник для студентів вищих педагогічних закладів освіти / Щирбул О. М. — Кіровоград: РВВ КДПУ ім. В. Винниченка, 2008. – 120 с.

  Профіль в Google Scholar