Мета вивчення дисципліни – опанування студентами інженерної та комп’ютерної графіки як засобу спілкування проектувальників та виробників в інформаційному просторі.

Основні завдання вивчення предмету:

–   розкрити різновиди графічних примітивів та способи їх застосування в кресленнях;

–  навчити студентів виконувати та читати креслярські документи, з дотриманням ДСТУ.

У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен знати:

– принципи побудови геометричних образів на площині;

– принципи побудови розгорток поверхонь;

–  правила створення робочих креслень у відповідності до діючих ДСТУ;

–  методику створення робочих креслень та наочних зображень за допомогою графічних комп’ютерних програм.

У результаті вивчення дисципліни студент повинен уміти:

–спираючись на знання принципів побудови плоских та просторових зображень геометричних образів, розв’язувати позиційні та метричні задачі;

–спираючись на знання принципів побудови зображень просторових форм, ДСТУ, за допомогою креслярських інструментів та комп’ютерної техніки виконувати і читати креслення деталей та складальне креслення.

Дисципліна спрямована на формування загальних (інструментальної й інформаційної) та фахової (інженерно-технічної) компетентностей.

Програма дисципліни містить такі розділи: Нарисна геометрія. Інженерна графіка. Комп’ютерна графіка.