Мета викладання дисципліни «Художнє проектування костюма» - засвоєння студентами системи знань та умінь з проектування одягу в художніх системах «ансамбль», «сімейство», «колекція».

Завдання вивчення дисципліни:

- розкрити види художніх систем проектування одягу;

- навчити виконувати роботи з створення авторської колекції одягу.

У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен знати:

– характеристики художніх систем проектування одягу;

– основні етапи роботи над творчою колекцією;

- основні види графічних зображень колекції моделей одягу.

У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен уміти:

– використовуючи відкриті джерела, знаходити цільову аудиторію та встановлювати її потреби в модному одязі;

– використовуючи мистецькі твори, природні об’єкти, знаходити творче джерело та авторську ідею колекції;

– створювати форескізи, творчі ескізи та технічні рисунки колекції моделей одягу.

Дисципліна спрямована на формування спеціалізованої за профілем компетентності: інженерно-технічної.

Програма дисципліни містить такі розділи: типи колекцій моделей одягу та вихідні дані для їх розробки; розробка дизайн-проекту колекції моделей.