Мета викладання дисципліни «Костюм народів світу» - засвоєння студентами системи знань про характерні особливості костюмів народів світу, пов'язаних з географічними та кліматичними особливостями місць проживання; про розвиток Європейської моди і вплив її на сучасні костюми різних народів; характерні особливості народного костюма України на різних етапах історичного розвитку суспільства.

Завдання вивчення дисципліни:

- сформувати у студентів науковий, гуманістичний та творчий світогляд;

- розкрити сферу застосування та способи залучення учнів до культури народів всього світу та України;

- навчити розуміти єдність засобів і прийомів художньої виразності, обумовленої матеріальною і духовною культурою часу;

- розкрити взаємозв'язок форми одягу з архітектурою, образотворчим, прикладним мистецтвом, з музикою і літературою народів світу;

- розкрити розуміння явищ моди як періодичної зміни певних форм будь-якої сфери людського існування: мистецтва, мови, одягу, поведінки, політики і т.п. народів світу.

У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен знати:

- основні форми, конструктивні рішення, назви різних видів одягу;

- художнє оформлення одягу народів світу;

- вплив на розвиток костюму народів світу мистецтва різних історичних епох;

- умови виникнення різноманітних форм одягу, їх зв'язок з особливостями технічного прогресу, природними кліматичними умовами, рівнем культури та побуту народів світу.

У результаті вивчення дисципліни студент повинен уміти:

- спираючись на отримані знання, аналізувати і безпомилково розпізнавати за елементами і характерним рисам костюма належність до певного народу світу;

- спираючись на отримані знання, пояснювати особливості костюма різних народів, з використанням ілюстративного матеріалу.

Дисципліна спрямована на формування психолого-педагогічної компетентності компетентності: міжособистісної.

Програма дисципліни містить такі розділи: історія костюму народів світу; розвиток європейської моди; український народний костюм.