Волонтерство, як добровільна безкорисна суспільно важлива діяльність увійшло в наше життя особливо активно з початком війни на Донбасі. У надзвичайно складний період для України цей рух об’єднав суспільство, групи людей, громадські організації для вирішення нагальних і болючих проблем держави. На захист суверенітету і територіальної цілісності України стали Збройні сили та Національна гвардія України добровольчі батальйони та волонтери. Усвідомлення українцями необхідності зберегти і захистити Державу і стало причиною сплеску волонтерського руху в нашому місті й області. До цього руху спонукало активно долучитись студентів та співробітників фізико-математичного факультету Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка те, що багато наших випускників та студентів стали першими захисниками.

Починалось все із маскувальних сіток,що в’язали на факультеті та в науковій бібліотеці ЦДПУ. Їх відправляли на фронт у батальйони третього полку спецпризначення. Студенти спеціальності Трудове навчання та технології денної та заочної форми навчання і співробітники кафедри теорії і методики технологічної підготовки, охорони праці та безпеки життєдіяльності в’язали носки, шили білизну, аптечки, маскувальні халати, прапори. Відправляли все на фронт із волонтерськими організаціями міста: Громадська ініціатива «Армія SOS Кіровоград», Серце матері, центр КОМПАС. (Фото 1)

Пам’ятаючи і шануючи мужність та героїзм захисників незалежності й територіальної цілісності України, студенти викладачі та співробітники фізико-математичного факультету Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка багато зусиль і часу приклали на виготовлення подарунків для ветеранів сучасної війни. До Дня захисника України, Дня пам'яті та примирення студенти спеціальності Середня освіта (Трудове навчання та технології) та Професійна освіта (Технологія виробів легкої промисловості) вітають наших воїнів у Кіровоградському обласному клінічному госпіталі для ветеранів війни, які проходять лікування у терапевтичному, неврологічному, хірургічному та кардіологічному відділеннях. Для поранених бійців, які лікуються в госпіталі шили постільну і натільну білизну, а на зібрані кошти частували пирогами та смаколиками усіх присутніх учасників спортивних змагань, ветеранів та лікарів. Частину подарунків через волонтерів госпіталю передають на передові позиції. Низький уклін і велика подяка кожному захисникові за наші сонячні дні. Їхніми зусиллями ми маємо можливість спокійно навчатися, працювати, виховувати дітей, радіти життю. (фото 2)

Щороку до Дня пам'яті та примирення в актовій залі університету відбувається зустріч ветеранів різних поколінь. Сюди запрошуються ветерани, колишні і нинішні співробітники, які брали участь у Другій світовій та афганській війні, а також військові 3-го Окремого полку спеціального призначення ЗСУ – ветерани російсько-української війни. Студенти в подарунок ветеранам дарують квітку пам’яті – мак. (фото 3)

Важкі втрати з початком війни прийшли в наше місто. Майже кожного дня хоронили бійців 3-го Окремого полку спеціального призначення ЗСУ. Серед перших Героїв були наші студенти: Шершень Андрій Олексійович та Карнаух Віктор Вікторович.

Шершень Андрій Олексійович лише закінчив перший курс спеціальності технологічна освіта заочної форми навчання, був старостою групи. Його висока мораль не дозволила лишитися осторонь, коли стала необхідність боронити рідну землю. 29 липня 2014року розвідувальна група при порятунку пілотів збитого літака в районі міста Сніжне Донецької області була атакована із засідки терористами. В цей день обірвалося життя Андрія Шершня, справжнього героя… Указом Президента України № 873/2014 від 14 листопада 2014 р., "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Карнаух Віктор Вікторович в 2011році отримав диплом спеціаліста трудового навчання, був командиром групи спецпризначення під час виходу з Іловайського котла. 29 серпня 2014 року група спецпризначення повністю була знищена ворогом. Серед впізнаних Карнауха Віктора не було і це давало надію родині, майже рік, чекати його живим. Упізнаний був за тестами ДНК. Указом Президента України № 573/2015 від 17 жовтня 2015 року "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно)

У Андрія та Віктора залишились сиротами сини 2011 року народження: Шершень Данило та Карнаух Владислав.

П’ять років військовополоненим був випускник спеціальності математика Глондар Сергій, якого чекала дружина з двома донечками.

Щороку до Дня захисту дітей та Дня Святого Миколая студенти та викладачі готуються та влаштовують доброчинні ярмарки і на зібрані кошти купують подарунки для діток. (фото 4)

В 2019 році, напередодні Дня Збройних Сил України та Міжнародного дня волонтера в бібліотеці Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка відбулася зустріч із бійцями АТО Довгоруком Вадимом та Петринком Василем, які серед перших стали на захист Вітчизни. На зустріч були також запрошені волонтери Бородіна Тетяна (ГО «Серця матерів») та Давидова Ірина (ГО «КОМПАС»). Саме волонтери стали надійною підтримкою військовим у перші дні війни. У спілкуванні взяли участь студенти груп ПО17Б, ТН16Б та ТН18Б-С спеціальності Трудове навчання. На згадку про зустріч студенти вручили власноруч виготовлені іграшки нашим захисникам. Для маленької донечки Вадима Довгорука Анастасія Сидоренко зв’язала зайчика, а для Василя Петринка Юлія Лещенко зв’язала мишку – символ прийдешнього року. (фото 5)

В лютому 2019 студентки третього курсу групи ТН16Б спеціальності «Трудове навчання та технології» Лаврусенко А., Сидоренко А., Чугунова А., Козлова С. разом зі студентами ГО «Університет третього віку «Натхнення»» відвідали центр реабілітації дітей з особливими потребами «Сильні духом», яким опікується громадська організація «Серце матері». Студенти підготували екологічні ємності у техніці декупаж для проведення майстер-класу «Святкове запакування подарунку». Студенти принесли дітям в подарунок іграшки, виготовлені власноруч. (фото 6)