Практика проводиться у два етапи: фізико-географічна - у кінці шостого семестру (2 тижні, 90 годин, 3 кредити ЄКТС) та суспільно-географічна - у сьомому семестрі (1 тиждень, 45 годин, 1,5 кредити). Загальна тривалість – три тижні (135 годин, 4,5 кредити).

Практика проходить на території Кіровоградської, Миколаївської, Херсонської та Дніпропетровської областей. Під час такої практики студенти мають можливість:

• оглянути міста: Миколаїв, Херсон, Гола Пристань, Олешки, Скадовськ, Генічеськ, Берислав, Кривий Ріг ;
  • побувати в одному з найбільших піщаних масивів Європи «Олешківських пісках», цілинних степах Асканії-Нова, рожевому Лемурійському озері, "Херсонських горах";
  • дослідити особливості Чорного та Азовського морів;
  • відвідати музеї, заповідні території, історичні місця та пам'ятки;
  • ознайомитися з діяльністю Херсонського та Криворізького університетів, прослухати лекції провідних фахівців про особливості регіону;
  • оглянути провідні підприємства: Арселор-Міттал (Криворіжсталь), Миколаївський глиноземний завод, філії ТОВ НІБУЛОН та багато інших визначних місць півдня України.

Регіоном проведення першого етапу практики  є територія Причорномор’я і Нижнього Подніпров’я. На першому етапі метою практики є закріплення теоретичних знань, набутих студентами під час занять в аудиторіях при вивченні курсу «Фізична географія України», «Суспільна географія України», ознайомлення з природними об’єктами і процесами Причорномор’я, формування компетентності щодо проведення польових географічних досліджень. Основною метою практики є ознайомлення з фізико-географічними особливостями, різноманіттям ландшафтних комплексів України, різних типів населених пунктів, промислових та сільськогосподарських підприємств та підприємств невиробничої сфери на прикладі території Півдня України у межах Миколаївської, Херсонської та Дніпропетровської областей.

Суспільно-географічна практика проводиться для студентів четвертого курсу впродовж сьомого семестру. Районом проведення практики є територія Центральної України переважно у межах Кіровоградської області.

Метою суспільно-географічної практикиє закріплення й поглиблення студентами знань, одержаних під час аудиторних занять у процесі вивчення суспільно-географічних дисциплін, ознайомлення студентів з суспільно-географічним комплексом території; набуття навичок дослідження населеного пункту, окремого підприємства, виробничої і соціальної інфраструктури, транспортного комплексів, геополітичної, геоекономічної ситуації, проблем території; оволодіння методикою польових суспільно-географічних досліджень та камерального опрацювання зібраного матеріалу; ознайомлення з просторовою організацією мікрорайонів м. Кропивницького.

Основні завдання практики:

• набуття студентами професійних якостей майбутнього фахівця відповідно до ОПП спеціальності;
  • оволодіння навичками проведення польових географічних досліджень;
  • сформувати навички камеральної обробки результатів власних і групових спостережень і вимірювань;
  • оволодіння вміннями і навичками аналізу причинно-наслідкових зв’язків природних явищ і процесів, самостійної роботи під час польових географічних досліджень;

сформувати вміння узагальнювати результати досліджень, роботи у групі при підготовці звіту та публічного захисту результатів практики.

Фото1Фото 2Фото3Фото 4Фото 5Фото 6Фото 7467практика географія 9практика географія 11практика географія 14