gurtovyiкандидат фізико-математичних наук, доцент

Тема кандидатської дисертації: Поширення слабконелінійних хвильових пакетів у двошаровій рідині (2008 р.)

Наукові інтереси: хвильові рухи в шаруватих рідинах; моделювання фізичних процесів за допомогою сучасних програмних засобів.

Автор понад 70 наукових, навчально-методичних праць, серед яких публікації у виданнях, включених до наукометричних баз даних Scopus і Web of Science Core Collection. Учасник ряду держбюджетних тем, присвячених дослідженню хвильових рухів в гідродинамічних системах.

Гуртовий Ю.В. народився в місті Новомиргороді. В 1994 році закінчив Новомиргородську гімназію і вступив на фізико-математичний факультет КДПУ імені Володимира Винниченка(1994-1999), який закінчив з відзнакою. З 1999 року почав працювати спочатку лаборантом, а потім завідуючим кабінетом лекційного демонстрування кафедри фізики та методики її викладання. З 2006 року обраний на посаду асистента прикладної математики статистики та економіки. 3 січня 2008 року на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.196.01 Інституту гідромеханіки НАН України ним була захищена дисертація на тему «Поширення слабконелінійних хвильових пакетів у двошаровій рідині», подана на здобуття наукового ступеня кандидата фізико математичних наук за спеціальністю 01.02.05. – механіка рідини, газу та плазми. З вересня 2008 року обраний на посаду старшого викладача прикладної математики статистики та економіки, з 2010 року є доцентом кафедри ПМСЕ.

Здійснював науково-дослідну роботу на посаді старшого наукового співробітника по держбюджетній темі “Взаємодія внутрішніх та поверхневих слабко нелінійних хвильових пакетів у двошаровій рідині  і був стипендіатом Кабінету Міністрів України для молодих учених.

З 5 березня 2018 р. по 5 квітня 2018 р. стажувався у Центральноукраїнському національному технічному університеті на кафедрі вищої математики та фізики. Учасник міжнародного наукового проекту Gender Studies Curriculum: A Step For Democracy And Peace in EU-Neighbouring Countries with Different Traditions (GeTS) . В рамках цього проекту Гуртовий Ю.В. проходив стажування та підвищення кваліфікації в Університеті Аристотеля (м. Салоніки, Греція, 23.06.2018–01.07.2018) та Університеті Сіді Мухамед Бен Абдалаха (Марокко, м.Фес, 28.09.2018 – 8.10.2018).

Веде науково-дослідницьку роботу зі студентами, здійснює керування кваліфікаційними роботами бакалаврів та магістрів, а також  працює над науковими проблемами прикладної математики з аспірантами.

Основні публікації за останні 5 років:

1. Analysis of conditions for the propagation of internal waves in a three-layer finite-depth liquid / EasternEuropean Journal of Enterprise Technologies. – 2018. - 3/5 (93). – С. 37 – 47. (із співавторами) (Scopus)
  2. Dependence of the Internal Wave Energy Flux on the Parameters of a Two-Layer Hydrodynamic System/ EasternEuropean Journal of Enterprise Technologies. – 2020. - 8 (106). – С. 28-366. (із співавторами) (Scopus)
  3. Швидкості і траєкторіїї хвильового руху у двошаровій гідродинамічній системі/ Вісник КНУ ім. Т. Шевченка. Математика. Механіка. – 2020. -  1(41). – С. 30 – 37. (із співавтором) (ВАК)
  4. Тестові завдання з теми з математичного аналізу. Теорія границь – Кропивницький: РВВ ЦДПУ ім. В. Винниченка, 2018. – 232 с. (із співавторами) (рекомендовано Науковою радою університету.).
  5. Вища математика: тестові завдання. - Кропивницький: ЦДПУ ім. В. Винниченка, - 80 с., 2019. (із співавторами)
  6. Рівняння математичної фізики. // Навчально-методичний посібник (рекомендовано методичною радою протокол № 10 від 23 червня 2016 р.). Кіровоград: 2016. - 110 с. (із співавтором)
  7. Капілярні хвилі у двошаровій рідині. // Наукові записки. – Серія: Математичні науки.. - Вип. 76. – Кіровоград: РВВ КДПУ ім. В. Винниченка, 2016., С.31-36.

Профіль в Scopus