Кваліфіковану екскурсію по Кременчуцькій ГЕС провів Охотний Анатолій Володимирович (начальник штабу цивільної оборони філії «Кременчуцької ГЕС»).
Під час екскурсії студенти та викладачі довідались, що станція перебуває в експлуатації з 1959 р., коли став до ладу 1-й агрегат. Останній, 12-й агрегат Кременчуцької ГЕС було введено в експлуатацію у 1960 р. Учасники екскурсії мали змогу оцінити розміри водосховища Кременчуцької ГЕС, яке є одним з найбільших в Україні – площа дзеркала водосховища складає 2250 км2, повний об'єм – 13,52 км3.

Студенти відвідали будівлі ГЕС, прилягаючу до неї бетонну водозливну греблю, земляні греблі, шлюз, монтажний майданчик, мали можливість спостерігати роботу одного з гідроагрегатів, яких на Кременчуцькій ГЕС встановлено 12 (це турбіни поворотно-лопаткового типу потужністю 54 МВт сумарною потужністю 625 МВт). Особливо вражаючим було спостереження роботи гідротурбіни: її розміри, швидкість обертання, параметри підвідних провідників та ін.

Середньорічне виробництво електроенергії Кременчуцькою ГЕС дорівнює 1506 млн. кВт.г. при напорі 14,2 м.

{gallery}novosti/news_2012_10_11_14_18{/gallery}