Шановні добродії! З 26 листопада 2015 року на фізико-математичному факультеті працює Музей Історії Техніки, який розмістився в комп’ютерних лабораторіях першого поверху навчального корпусу № 4. Експозиція Музею на сьогодні налічує більше 100 експонатів. З часу відкриття проведено близько 20 екскурсій, у музеї побували понад 2500 відвідувачів. З 18 грудня 2015 року започаткований панорамний огляд частини експозиції нашого Музею. Так що тепер загальне враження про деякі експонати Музею можна отримати через мережу Інтернет.

Ініціативна група продовжує роботу над поповненням експозиції Музею Історії Техніки фізико-математичного факультету. Тож запрошуємо усіх зацікавлених осіб – фахівців, колекціонерів, благодійників – до взаємовигідного співробітництва на теренах колекціонування обчислювальної техніки та її компонентів.

Ми будемо дуже вдячні, якщо Ви знайдете можливість надати нам унікальні експонати: рахівниці, арифмометри (ручні, з клавішним набором і автоматичні); логарифмічні лінійки й кола, спеціалізовані розрахункові лінійки і пристрої, перфострічки та перфокарти, а також пристрої для роботи з ними, магнітні стрічки і магнітні диски, вітчизняні та зарубіжні калькулятори, персональні комп'ютери «Yamaha», «Агат», БК, «Іскра», ЄС, «Мікроша» та ін., обчислювальні таблиці, елементи ЕОМ I-III поколінь (БЕСМ, «Мінськ» та ін.), фотографії ЕОМ та інші експонати. Ми дуже уважно ставимося до наших спонсорів та різними способами розповсюджуємо позитивну інформацію про кожен факт добродійності.

У свою чергу, ми можемо запропонувати співробітництво у плані обміну на ті експонати, які дублюються у нашому Музеї. Інформація про деякі з них наведена нижче. Фото деяких експонатів, що можемо надати для обміну, представлені внизу сторінки.

Арифмометр ФЕЛІКС М (потребує реставрації, випуск орієнтовно 1951 року).

Пластина до жорсткого диску виробника ІЗОТ. Радіус 19 см.

Демонстраційний калькулятор “ПРОГРАМИСТ” на базі МК-61 з неробочою центральною платою (можна замінити з будь-якого робочого МК-61).

Логарифмічні лінійки в асортименті.

Рахівниця велика.

Калькулятор Електроніка МК-61.

Контролер Y-2000 PS (вирішення проблеми 2000 року).

Проектор на кодоскоп ASK IMPACT-24.

Процесори:

Процесор АМ5х86-Р75 (AMD-X5-133) Socket PGA168 - 3 шт.

Процесор Intel Celeron 366/128/66 Socket 370 - 2 шт.

Процесор Intel Celeron 800/128/100 Socket 370

Процесор Intel Celeron 2Ghz/128/400 Socket 478

Оперативна пам’ять:

Модулі пам’яті SIMM-30 - 4 шт.

Модулі пам’яті SIMM-72 - 4 шт.

Модулі пам’яті SDRAM DIMM - 4 шт.

Жорсткі диски:

Для ноутбука – 2 шт.

IDE – 8 шт. в асортименті.

Материнські плати – в асортименті (деталізуємо за запитом).

Носії інформації:

Перфокарти.

Дискети 8’’, 5,25’’, 3,5’’ в асортименті, більшість з ПЗ.

Звукова карта Genius.

Елементна база в асортименті.

Контакти для пропозицій щодо співробітництва:

Facebook: https://www.facebook.com/phmkspu/?ref=aymt_homepage_panel

Декан фізико-математичного факультету, доктор історичних наук, професор Ріжняк Ренат Ярославович: +380 522 248901, +380 97 3312077, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Викладач кафедри інформатики Андронатій Павло Іванович: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., +380 99 0209587.

Завідувач навчальною комп’ютерною лабораторією Кисла Ірина Анатоліївна, 7-пов. корпус, аудиторія 105.