17 червня 2014 року біля міста Щастя українська льотчиця Надія Савченко потрапила в полон до бойовиків «ЛНР». В полоні льотчицю допитували терористи незаконних військових формувань разом з журналістами «Комсомольської правди». Вночі на 23 червня льотчицю було незаконно перевезено на територію Російської Федерації. До 30 червня льотчицю тримали у воронезькому готелі «Євро» під охороною озброєних людей в масках. Савченко розповідає, що їй було заборонено виходити, відчиняти вікна та спілкуватися з рідними. Коли її передали слідчому, він заявив вимогу, що або вона піде на співпрацю, або її посадять до в'язниці. Тому цілком очевидним для нас є факт, що справа Надії Савченко – це сфабрикована кримінальна справа проти української льотчиці, офіцера Збройних сил України та народного депутата України.

День 9 березня став особливим на фізико-математичному факультеті. Ми розуміли, що підтримати Надію Савченко – справа кожного українця. Тому студенти та викладачі фізико-математичного факультету виступили з протестом проти незаконного утримання Надії Савченко та закликали всіх небайдужих долучитися до мирної акції на підтримку української патріотки.