26-28 лютого 2016 року в м. Кіровоград проходив Студентський антикорупційний форум, до якого залучились студенти всіх областей України. Одним з представників Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка була студентка фізико-математичного факультетуспеціальності Фізика Єкименкова Ольга.

Першого дня засідання відбувались в ПАТ «НВП «Радій»», де вітальне слово висловили організатори: Андрій Райкович, Кіровоградський міський голова; Євген Бахмач, голова спостережної ради ПАТ «НВП «Радій»»; Михайло Черновол, ректор Кіровоградського національного технічного університету; Козир Ірина Анатоліївна, проректор з науково-педагогічної роботи КДПУ ім. В. Винниченка; та організатори – Микита Андрєєв, Ярослав Ланецький, Ілля Нікітчук. Спікери говорили про законодавчі засади боротьби з корупцією, антикорупційну діяльність студентів НПУ ім. М.П. Драгоманова, роль студентів у боротьбі з корупцією в ХНУРЕ. Виступали представники Transparency International, USAID, StudMP.

27 лютого форум проходив в навчальному корпусі КДПУ ім. В. Винниченка, де працювали панельні дискусії з питань корупції в гуртожитках, роль студентів у протидії корупції в тендерних закупівлях, участь студентів у забезпеченні академічної доброчесності. Після чого, ввечері, всіх учасників чекала культурна програма – виступ молодіжного театру «Резонанс».

Заключний етап засідань пройшов в Кіровоградській міській раді. Слухали експертів з аналізу бюджетів, інформацію про нове антикорупційне законодавство. На завершення відбулося формування та ухвалення резолюції Форуму, де вирішили створити Студентське антикорупційне бюро. Всього прийняло участь близько 120 студентів, які отримали сертифікати учасників форуму.

Інформацію підготувала студентка фізико-математичного факультету Ольга Якименкова.