На грудневому засіданні кафедри інформатики відбулася презентація трьох нових навчальних посібників для студентів та викладачів. Посібники містять опис прийомів роботи із вікі-сайтом і хмарним сховищем та способи їх використання при створенні електронних навчальних курсів.

Перш ніж створити представлені посібники, автори проводили комплексне дослідження навчальних матеріалів в електронному вигляді. І тільки у грудні 2015 року у видавництві КДПУ вийшли три навчальних посібники, підготовлені спільними зусиллями викладачів кафедри інформатики та співробітників інформаційного відділу університету.

Навчальний посібник «Розробка дистанційних курсів засобами Вікі-КДПУ, Хмарка-КДПУ і Moodle-КДПУ. Частина І. Вікі-КДПУ і Хмарка-КДПУ» (автори Болілий В.О., Копотій В.В.)орієнтований на використання під час проведення навчальних тренінгів для викладачів нашого університету за програмою «Розробка дистанційних курсів засобами Вікі-КДПУ, Хмарка-КДПУ і Moodle-КДПУ». У посібнику відображенні основні ідеї, щодо організації дистанційного навчання, і вправи, які забезпечують практичне оволодіння технологією створення електронних навчальних курсів засобами Вікі-КДПУ та Хмарка-КДПУ.

Навчальний посібник «Вікі-КДПУ. Довідник користувача» (автори Болілий В.О., Копотій В.В., Іванова Л.В.)містить опис облаштування Вікі-КДПУ (сайту заснованому на MediaWiki) та вікі-розмітки тексту. Охоплює основні теги для оформлення статей: створення розділів статті, форматування тексту та абзаців, розміщення тексту у вигляді списків і таблиць, ілюстрування статей зображеннями, створення внутрішніх та зовнішніх гіперпосилань тощо.

Навчальний посібник «Хмарка-КДПУ. Довідник користувача» (автори Болілий В.О., Рєзіна О.В, Діхтяр М.Ю.) містить опис інтерфейсу та базових функцій хмарного сервісу Хмарка-КДПУ, що заснований на OwnCloud 7 (система для організації зберігання, синхронізації й обміну даними, розміщеними на зовнішніх серверах).

Нові посібники можна використовувати при викладанні таких навчальних дисциплін та тем: “Основи інформатики та ІКТ”, “Хмарні технології”, “КІТОН”, “ІКТ в освіті” тощо. Матеріали у посібниках також містять інструкції по створенню та використанню електронних навчальних курсів.

Колектив авторів посібників сподівається, що ці навчальні матеріали стануть у пригоді і студентам і викладачам під час роботи з електронними навчальними курсами на Вікі-КДПУ і Хмарка-КДПУ.

Посібники можна переглянути та завантажити з електронного архіву наукових публікацій Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка – інституційного репозитарія eKSPUIR– зі сторінки кафедри інформатики

2345