Закінчився І семестр 2015-2016 навчального року і студенти мають 6 тижнів для відпочинку та підготовки до ІІ семестру. Для того, щоб релакс перед комп’ютером і входження в нетрі всесвітньої мережі приносило корисне задоволення від здобуття нових знань та умінь, викладачі протягом 2015 року готували відкриті електронні навчальні курси. Тепер студенти як фізико-математичного факультету, так і всього педагогічного університету зможуть використовувати інтернет не лише для скачування фільмів і читання новин, але й для дистанційного навчання.

21

У Кіровоградському державному педагогічному університеті працює розвинена інформаційна інфраструктура, яка включає сервіси, що надають можливість комунікації між викладачем й студентом та для публікації різних інформаційних продуктів: вікі-сайт Вікі-КДПУ; система управління навчанням Moodle-КДПУ; хмарне сховище Хмарка-КДПУ; наукова бібліотека.

Для створення електронних навчальних курсів зручними є Moodle-КДПУ, Вікі-КДПУ і Хмарка-КДПУ. Вікі-сайт використовується як платформа для публікації основної інформації про курс та посилань на файли інструктивно-методичних матеріалів, що збережені уХмарці-КДПУ. Тексти лекцій, завдання до практичних і семінарських занять викладачі завантажують у хмарне сховище у форматі PDF, а посилання на ці файли розміщують на вікі-сторінці навчального курсу. Для організації спілкування викладача і студентів створюється спеціальна сторінка для координування курсу (розділ шаблону “Учасники”). Переглянути електронні навчальні курси на Вікі-КДПУ можна у розділі Аудиторіум. Якщо спробувати порахувати електронні навчальні курси, то їх буде більше 140. Усі навчальні матеріали повністю у вільному доступі.

3

Тепер не тільки студенти можуть навчатися дистанційно, але і викладачі, озброєні інформаційно-комунікаційними технологіями, зможуть оперативно реагувати на питання та проблеми, що можуть виникнути у студентів при опрацюванні навчального матеріалу. А отже, викладачі стають «дуже небезпечними» для ледарів і нероб, так як зможуть їх вирахувати як тільки вони з’явиться в інтернеті.

4

Повідомлення підготувала викладач кафедри інформатики В.В.Копотій.