На початку червня учні-слухачі Кіровоградської МАН учнівської молоді секції «Навчальні, ігрові програми та віртуальна реальність» (керівник Сніжана Гонтова) відвідали лабораторію програмування мікроконтролерів та робототехніки на факультеті математики, природничих наук та технологій ЦДУ ім. В. Винниченка. Їх гостинно зустріли викладачка кафедри інформатики та інформаційних технологій Людмила Ганенко та студент-третьокурсник Андрій Ткаченко.

Під час екскурсії  учні   побачили процес   створення і програмування роботів з використанням мікроконтролерів. Слухачі МАНу з цікавістю ознайомились із принципами роботи обладнання, зокрема наборів на базі мікроконтролерів Micro:bit та платформи Arduino, дослідили принцип роботи 3D принтера,  створили сучасні 3D моделі різних об’єктів.

Неабияке захоплення учнів викликала демонстрація студентських проєктів, які дозволяють розв’язувати реальні життєві проблеми. Учасники мали можливість не лише спостерігати, а й керувати робототехнічними пристроями, вдосконалити свої навички програмування на мікроконтролері. Для юних дослідників було важливим застосувати свої знання з програмування у реальному середовищі.

Студенти і колеги кафедри інформатики та інформаційних технологій ЦДУ поділилися власним досвідом і знаннями, а учні зрозуміли як запрограмувати мікроконтролери та керувати роботами.

Слухачі МАН довідалися багато цікавого про наукові дослідження, започатковані на факультеті математики, природничих наук та технологій ЦДУ. Такий  інтерактив викликав неабиякий інтерес учнів до робототехніки і став гарною мотивацією до нових відкриттів.

фото1фото2фото3фото4

Інформацію надано кафедрою інформатики та інформаційних технологій