У рамках Тижня факультету математики, природничих наук та технологій 26 квітня 2023 року до уваги студентів, викладачів та абітурієнтів була запропонована презентація наукового гербарію Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка (KPU).

Куратор наукового гербарію доцент кафедри природничих наук та методик їхнього навчання, доцент Ганна Аркушина ознайомила всіх зацікавлених з науковими основами гербарної справи в Україні, європейських країнах та США, пояснила роль наукового гербарію університету як єдиної регіональної гербарної колекції Центральної України, яка нараховує понад 6000 екземплярів вищих рослин.

Студенти розглянули гербарні зразки, місце зберігання колекції та гербарних досліджень, отримали уявлення про технології збирання рослин в природних умовах, камеральної обробки рослинного матеріалу, гербаризації, збереження та поповнення гербарного фонду.

Також усім зацікавленим була надана інформація щодо ботанічних досліджень на сучасній території Кіровоградщини, історії створення наукового гербарію університету з 1995 року до теперішнього часу та процесу реєстрації його в міжнародній базі Index Herbariorum (Нью-Йорк, США). Була висвітлена діяльність гербарію KPU, спрямована на збереження та поповнення існуючих колекцій, формування подальших напрямків досліджень флори Кіровоградщини та Центральної України, вдосконалення бази даних про різноманітність рослинного світу.

Іншою біологічною локацією цього дня був Природничий музей. Екскурсію організувала професор Ганна Дефорж, а провела старший лаборант Наталія Ліщіменко. До екскурсії приєднався співробітник Археологічного музею імені Нінель Бокій – археолог Кирило Панченко. Він розказав присутнім цікаву інформацію про археологічні розкопки, антропологію, анатомічну будову стародавніх людей, про їхні захворювання та багато іншого. Простір Природничого музею поділений на три основні зони: лісова, водна і степова. Кожну зону обладнано опудалами представників фауни, які проживають на території Кіровоградської області. Представлена експозиція відкрилася у 2012 року, але робота зі створення музейних експонатів ведеться кафедрою ще з 1996. В колекції музею представлені опудала ссавців і птахів нашого регіону, а також можна побачити велику колекцію комах.

Після екскурсії відвідувачі по новому відкрили для себе біологію та зауважили, що екскурсія була дуже цікавою.

01020305060708091011121314

Інформацію підготували доцент Ганна Аркушина, професор Ганна Дефорж та старший лаборант Наталія Ліщіменко