Почесна місія випала кафедрі технологічної та професійної освіти відкрити Тиждень факультету математики, природничих наук та технологій. Неабияке піднесення студентського настрою і гордість за навчання на факультеті відразу всі відчули, адже це особливий час, коли студенти, викладачі та науковці зібралися разом, щоб взяти участь у подіях, присвячених новим напрацюванням в науці та технологіях, поділитися досвідом, презентувати напрацювання кафедр, а також весело провести час у колі однодумців і прийняти участь в найрізноманітніших інтелектуальних і фізичних змаганнях.
Перший день тижня факультету був особливо важливим і для всього колективу кафедри технологічної та професійної освіти, адже випала нагода представити свої останні напрацювання в галузі робототехніки, мехатроніки, STEM-освіти та декоративно-прикладного мистецтва. Із молодіжною наполегливістю були продемонстровані різноманітні рухові й маніпуляційні можливості самостійно виготовлених студентами спеціальності Професійна освіта (Цифрові технології) роботів, що вразили глядачів своєю функціональністю.
Гостями виставки стали не лише викладачі та студенти факультету математики, природничих наук та технологій, а й ректор університету, професор Євген Соболь.
Приємно було бачити серед відвідувачів і учнів Ліцею «Науковий».
Окрім демонстрацій роботів, кафедра також представила свої дослідження в галузі мехатроніки, що є синергією механіки, електроніки та програмування. Мехатронічні системи дозволяють використовувати різні сенсори, алгоритми та механізми для автоматизації процесів та управління технічними пристроями. Кафедра представила декілька прототипів мехатронічних пристроїв, які використовуються в різноманітних сферах: таких як обробка матеріалів, автомобільна промисловість та інші.
Привабливими об’єктами стали 3D принтери, які виготовили Андрій Залевський, Богдан Апанасевич, і де використовується метод пошарового створення фізичного об’єкту за цифровою (комп’ютерною) 3D моделлю та виготовлені за його допомогою діючий верстат із числовим програмним керуванням, робот-чистильщик та ряд 3D моделей під керівництвом професора Миколи Садового, ст. викладача Дмитра Соменка, професора Олени Трифонової.
Програмована роборука виговлена студентами Денисом Павлюком, Віталієм Хомичем, Денисом Кориком, Мариною Рябоконь та Романом Островським здатна в автономному режимі роздавати рекламну продукцію і виконувати роль рекламного агента (викладачі: професор Олена Трифонова, ст. викладач Дмитро Соменко). Роборука, є одночасно маніпулятором і моделлю промислового робота – керованого пристрою, оснащеного робочим органом для виконання рухових функцій, аналогічних до функцій руки людини, під час переміщення об'єктів у просторі.
Оригінальний робот Павук зібраний із деталей, виготовлених на 3D принтері представляли студенти цифрових технологій Віталій Хомич, Денис Корик, Денис Павлюк.
Практична всі студенти спеціальності Професійна освіта (Цифрові технології) причетні до виготовлення механізованих колісних платформ на базі мікроконтролера Arduino здатна як виконувати команди, що надходять до неї через Bluetooth, так і діяти автономно, адже вона оснащена датчиками відстані (звуку).
Завідувач кафедри, професор Микола Садовий окремо акцентував увагу учасників заходу на будові квадрокоптера FIMI A3, призначенні його функціональних блоків, правилах і можливостях експлуатації. FIMI A3 – квадрокоптер, що має низку вражаючих характеристик. Дрон має подвійну систему позиціонування GPS + ГЛОНАСС, що забезпечує більш точні параметри польоту. «Мозком» квадрокоптера FIMI A3 є процесор Cortex M7 третього покоління. Запис захоплюючого відео в Full HD якості (1920 x 1080 пікселів) забезпечує камера з трьохосьовою цифровою стабілізацією зображення.
Учасники мали змогу покерувати програмованою робо-рукою та механізованою платформою (колісна платформа на базі мікроконтролера Arduino, з керуванням через Bluetooth);
Особливо відвідувачів зацікавив Lego-слон – базова модель з комплекту Lego Mindstorms EV3, який виготовляли студенти спеціальності Середня освіта (Трудове навчання та технології) під керівництвом Влада Губаря та студенти спеціальності Професійна освіта (Цифрові технології) Денис Павлюк і Роман Островський.
Відділ виставки, присвячений робототехніці та мехатроніці, був дуже цікавим та пізнавальним. Усі гості змогли не тільки побачити різноманітні пристрої, але й дізнатися про те, як вони функціонують. Бажаючі мали можливість самостійно покерувати деякими роботами. Це була відмінна нагода для студентів, викладачів та гостей обмінятися знаннями та досвідом у галузі робототехніки та мехатроніки.
Широку гаму виробів декоративно-ужиткового мистецтва, одягу, елементів інтер’єру та багато іншого було представлено витворами студентів спеціальностей Середня освіта (Трудове навчання та технології) та Професійна освіта (Технологія виробів легкої промисловості). Кожен охочий мав змогу помилуватися красотою виконаною студентами під началом викладачів кафедри технологічної та професійної освіти.
Попереду ще багато планів і проєктів!
Інформацію підготували професор Микола Садовий, ст. викладач Дмитро Соменко, професор Олена Трифонова