Впродовж поточного навчального року на засіданнях вченої ради факультету математики, природничих наук та технологій неодноразово обговорювалися проблеми пов'язані із вивченням та впровадженням в освітній процес новітніх досягнень науки та психолого-педагогічної практики. Декан факультету, доктор педагогічних наук Тетяна Фурсикова наголошувала увагу на новаторському досвіді, який ґрунтується на оригінальності та дослідницькому й експериментальному характері, раціоналізаторстві.
Виходячи із визначених завдань за заздалегідь визначеним планом 11 квітня 2023 року делегація викладачів факультету відвідала Національний університет біоресурсів і природокористування України для ознайомлення із чотирма напрямками новітніх форм і методів наукової та освітньої роботи провідних кафедр.
У НУБІП України представників ЦДУ імені Володимира Винниченка гостинно зустріли ректор університету, академік Національної академії педагогічних наук України, доктор педагогічних наук, професор Станіслав Ніколаєнко та проректор з науково-педагогічної роботи та розвитку доктор економічних наук, професор, академік Національної академії аграрних наук, заслужений діяч науки і техніки України, Відмінник освіти і науки України Сергій Кваша, декани факультетів. Обговоривши особливості організації освітньої та наукової діяльності в НУБІП, учасникам були презентовані факультети університету.
Декан факультету Т.В.Фурсикова, завідувач кафедри інформатики та інформаційних технологій, доцент Світлана Шлянчак зосередилися на факультеті інформаційних технологій, який очолює доктор педагогічних наук, професор Олена Глазунова. Крім вивчення організаційних форм роботи факультету, ґрунтовно проаналізована підготовка ІТ фахівців у НУБІП.
Микола Садовий, професор, завідувач кафедри технологічної та професійної освіти, Олена Трифонова доктор педагогічних наук, професор, доцент кафедри природничих наук і методик їхнього навчання, Людмила Ганенко, викладач кафедри інформатики та інформаційних технологій відвідали факультет конструювання та дизайну. Гостей зустрів декан, кандидат технічних наук, доцент Зіновій Ружило, номінант Золотої медалі на Міжнародній виставці Агро-2017 за адаптивну систему «оператор-машина». Очільник факультету представив лабораторії та їх керівників, учених з робототехніки, віртуальної реальності, автоматизованих систем, нанотехнологій. Зокрема, в лабораторії робототехніки розташовані 3D принтери двох різних технологій друку, які дозволяють відпрацювати навички 3D друку зменшених копій моделей конструкцій сільськогосподарської техніки на базі їх віртуальних моделей, побудованих у сучасних САПР, моделі роботів для відпрацювання навичок маніпуляцій різноманітними об'єктами – при переміщенні вантажів вантажопідйомними механізмами галузевого машинобудування.
Професори Микола Садовий, Олена Трифонова та Юрій Ромасевич (кафедра конструювання машин і обладнання) обмінялися досвідом з технологій виготовлення роботів, активного запровадження мехатроніки й робототехніки в освітній процес.
У приміщенні створюваної лабораторії віртуальної реальності цікавим було спілкування з завідувачем кафедри нарисної геометрії, комп’ютерної графіки та дизайну доктором технічних наук, професором Сергієм Пилипакою і кандидатом технічних наук, доцентом Андрієм Несвідоміним. Присутні із взаємною зацікавленістю поділилися досвідом і перспективами новітнього напрямку віртуальності в науці, відповідно й у частині створення та використання в освітньому процесі віртуальної реальності.
Тривалою й цікавою була дискусія професора Миколи Садового та доктора технічних наук, професора Костянтина Лопатько завідувача кафедра технології конструкційних матеріалів і матеріалознавства з особливостей досліджень сучасних конструкційних матеріалів та нанотехнологій. Апогеєм цієї дискусії було детальне ознайомлення із технологією створення суспензій та базі наночастинок алюмінію та використання на практиці.
Ганна Дефорж, доктор історичних наук, професор, професор кафедри природничих наук і методик їхнього навчання проаналізувала форми і методи навчання природничих наук в НУБІП України.
Професор Володимир Панченко обговорив питання підготовки фахівців з Анатолієм Дібровою, деканом економічного факультету НУБІП України, доктором економічних наук, професором і Миколою Солодким, кандидатом економічних наук, професором, засновником першої в Україні кафедри біржової діяльності. В ході тривалої зустрічі надана реальна можливість на місці ознайомились зі специфікою та перевагами підготовки професіоналів із організації підприємств, торгівлі та біржової діяльності. Професор Володимир Панченко відвідав заняття, на яких студенти проводять фундаментальний та технічний аналіз, формують біржові інвестиційні стратегії на провідних майданчиках світу, зокрема на біржах CME Group, NYSE, NASDAQ, EURONEXT.
Родзинкою відвідування НУБІП стала екскурсія по головному корпусу (всього 17), проведена ректором Станіславом Ніколаєнком, який презентував зали засідань, музей, спортивний комплекс та неймовірний ботанічний сад університету.
Враження колосальне! Є що реально запровадити у нашому університеті.