23 березня 2023 року на кафедрі природничих наук і методик їхнього навчання відбулася звітна он-лайн конференція, де студенти спеціальності 014. Середня освіта (Біологія та здоров’я людини) денної та заочної форм навчання підбивали підсумок та ділились враженнями й власними напрацюваннями та здобутками під час практики. Педагогічна практика є обов’язковою складовою підготовки вчителя, запорукою успішної педагогічної роботи в майбутньому. Вибір місця для проходження практики здійснюється кафедрою з урахуванням завдань практики та можливостей їх реалізації. Студенти можуть самостійно, з дозволу кафедри, підібрати для себе місце проходження практики та пропонувати його за умови відповідності вимогам та завданням практики, надавши для цього клопотання від адміністрації школи.

Конференцію відкрила декан факультету математики, природничих наук та технологій, доктор педагогічних наук, доцент Т.В.Фурсикова, яка привітала студентів із завершенням виробничої практики і побажала отримати гарні оцінки.   В.о. завідувача кафедри природничих наук і методик їхнього навчання, доктор педагогічних наук, професор І.В.Сальник  також привітала студентів та запросила до вступу в магістратуру. Також вітали та аналізували результати практики методисти виробничої практики: з педагогіки – кандидат педагогічних наук, доцент Т.О.Кравцова, з психології – кандидат психологічних наук доцент С.К.Мельничук, з хімії – кандидат хімічних наук, доцент Т.О.Форостовська, з біології – доктор історичних наук, професор Г.В.Дефорж.

Попри складну ситуацію в країні, змішаний формат навчання в закладах загальної середньої освіти,  студенти впоралися з поставленими завданнями: підготували та провели різнотипові моделі уроків з біології, хімії та основ здоров’я; розробили інтерактивні, сучасні мультимедійні презентації до кожного з уроків; розробили тестові завдання на різних освітніх платформах; провели позакласні  заходи з біології, здоров’я людини та хімії, профорієнтаційні заходи; створили свої власні гул-класи та наповнювали їх методичними розробками; пройшли курси підвищення кваліфікації (вебінари) для педагогічних працівників; апробували розробки на освітніх сайтах «НаУрок» та «Всеосвіта»; отримали сертифікати, подяки й грамоти.

Проходження виробничої (педагогічної) практики безперечно сприяє виробленню у студентів творчого, дослідницького та креативного підходу до майбутньої професійної діяльності, набуттю навичок аналізу результатів своєї діяльності, самоосвіті, виробленню умінь та взаємодії з учнівським колективом та колективом школи. Ця практика показала студентам дійсно реальну сторону навчання дітей за компетентнісним підходом. Більшість студентів висловили бажання продовжити свою діяльність вчителя в майбутньому. Сподіваємося, що здобуті практичні знання, професійні навички та вміння стануть в нагоді нашим студентам у майбутній професійній діяльності.

Підсумок конференції підвела керівник практики, методист з біології, доктор педагогічних наук, професор, заслужений вчитель України  Н.А.Калініченко, яка побажала студентам не зупинятися на досягнутому, любити дітей та свою професію.

0102030405060708091011121314151617

Матеріал підготували студентка групи БХ19Б Юлія Чарна та професор Г.В. Дефорж