У сучасному світі стрімких змін у сфері ІТ-технологій, процес оновлення і впровадження нових освітніх програм у процес підготовки майбутніх фахівців ІТ-галузей є вельми актуальним. Як казав відомий персонаж Льюїса Керролла, “…щоб кудись потрапити, треба бігти як мінімум удвічі швидше!”. Тому для викладачів дуже важливо постійно підтримувати та підвищувати свій професійний рівень, швидко орієнтуватись у потоці сучасних знань, аналізувати, виокремлювати перспективні інновації і впроваджувати їх в освітній процес у вигляді нових сучасних дисциплін та практикумів.
Один із найбільш мобільних та ефективних сучасних інструментів отримати знання – це відвідування вебінарів експертів і професіоналів галузі.
23 лютого 2023 року доцент кафедри інформатики та інформаційних технології Ольга Василівна Рєзіна взяла участь у вебінарі, присвяченому проблемам веброзробки. Вебінар організовано в режимі онлайн академією ІТ-професій Mate Academy. Під час зустрічі ґрунтовно висвітлювалися питання використання інструментів веброзробки, особливості Frontend та Backend розробки, говорилося про те, як правильно організувати своє власне навчання. Багато уваги було приділено перспективам щодо працевлаштування фахівців, які опанували технології створення вебсайтів. Усі цікаві ідеї та знахідки, про які йшлося на вебінарі, будуть втілені в освітній процес при навчанні веброзробки студентів факультету математики, природничих наук та технологій.
Цього ж дня завідувачка кафедри інформатики та інформаційних технологій Світлана Олександрівна Шлянчак та доцент Олена Віталіївна Присяжнюк відвідали вебінар, присвячений проблемам і перспективам використання чат-боту зі штучним інтелектом ChatGPT. ChatGPT – новий тренд, який уже використовують різні фахівці у власній роботі: програмісти, підприємці, маркетологи. Використовуючи його технологію можна створити все, що завгодно: від здачі тестового завдання на співбесіді, написання есе на екзамені в коледжі до створення сценаріїв, пісень, і навіть нових законів. У рамках вебінару спікер Євгеній Лабунський докладно зупинився на трьох ключових аспектах: визначенні феномену чат-боту, сценаріях його використання та аналізу релевантності інформації, яку видає чат GPT. Окремий блок доповіді стосувався питань використання ChatGPT як інструменту роботи Скрам Майстра.
Резюмуючи, можна зазначити, що всі майбутні інновації (або поточні тенденції) будуть пов’язані з впровадженням штучного інтелекту. Це покращує користувальницький досвід, а також дозволяє створювати вебдодатки набагато швидше.