Не дивлячись на всі виклики сьогодення на факультеті математики, природничих наук та технологій Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка продовжують свою діяльність студентські наукові гуртки:

– Основи автоматизованих систем і робототехніки (науковий керівник: д.пед.н., проф. М.І.Садовий);

– Застосування апаратно-обчислювальних платформ для створення роботизованих систем (науковий керівник: к.пед.н. Д.В.Соменко);

– Цифровізація освіти та STEM-технології (науковий керівник: д.пед.н., проф. О.М.Трифонова).

 VIBER1

Тож ІІ семестр 2022 – 2023 н.р. студенти спеціальності 015 Професійна освіта (Цифрові технології) розпочали з презентації своїх здобутків.

09 лютого 2023 року студенти з групи ЦТ20Б (Островський Роман та Павлюк Денис) спеціальності 015 Професійна освіта (Цифрові технології) вперше в 2023 році приймати активну участь у серії заходів під назвою «День університету в школі». Цього разу делегація студентів і викладачів ЦДУ імені Володимира Винниченка відвідали Добровеличківку, де висвітлили здобутки нашого закладу вищої освіти.

Представники факультету математики, природничих наук та технологій презентували створених власноруч роботів, яких зібрали під час занять та роботи студентських наукових гуртків.

Глядачам зі сцени демонстрували функціональні можливості роботів, показали особливості використання основних функцій роботів. Здобувачів освіти ознайомилися зі здобутками студентів спеціальності 015 Професійна освіта (Цифрові технології) у напрямку цифровізації та створення роботизованих систем.

13A221300A912559A14BA221

Островський Роман розповів про те, що роботи приймали участь у проектах «#Vesnasoft» і «AgroExpo». Після цього учні познайомились з роботом Ладифі. Студент продемонстрував основний механізм робота, показав як саме відкривається і закривається його щелепа, тим самим здивував присутніх. Роман розповів про те, що робот-Ладифі має власну назву серед колективу – «кусака» – через його основну функцію кусатися. Після цього він продовжив розповідь про те, що робот має спеціальний механізм зі шестернями, який був зібраний за допомогою двох наборів «LEGO Mindstorms ev3». Наостанок Роман ознайомив з програмою, яка забезпечує керування блоком управління кусаки, вона є дуже простою і нагадує шкільну програму «Scratch». Продемонструвавши Ладифі, Роман передав слово своєму колезі Павлюку Денису, який розповів про ще одну розробку від факультету, а саме робота-павука Валеру, який повністю роздрукований на 3-D принтері.

Під час зустрічі учні переглянули відеоролик про переміщення робота по квартирі, почули розповідь про його керування. Було поставлене запитання: «Чому робот-павук має назву Валера?». Студент відповів, що під час реалізації проєкту «UPSHIFT» їхня команда познайомилася з сусідньою командою. Продемонструвавши їм роботів і проєкти, дівчина (Валерія) з сусідньої команди запитала ім’я робота-павука, в якого на той час не було імені. Ось так наш робот-павук називається Валера.

Велику зацікавленість у присутніх викликала інформація про те, що студенти активно співпрацюють з відділом протидії кіберзлочинам в Кіровоградській області Департаменту кіберполіції НПУ. Денис розповів за проєкт «Мрія», ознайомив глядачів з відеоматеріалом від департаменту кіберполіції, запропонував приєднатися до телеграм-каналу (https://t.me/stopdrugsbot), і наостанок розповів про гурток робототехніки для учнів, який ось-ось розпочне свою діяльність в нашому університеті! Слідкувати за перебігом підготовки до відкриття гуртка робототехніки для учнів можна на телеграм-каналі (https://t.me/krop_robots).

 

Інформацію підготували студенти групи ЦТ20Б Денис Павлюк та Роман Островський