Наприкінці грудня 2022 року на факультеті математики, природничих наук та технологій Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка відбулася державна атестація студентів спеціальності Середня освіта (Трудове навчання та технології) другого (магістерського) рівня вищої освіти.

Згідно розкладу державної атестації 20 грудня 2022 р. студенти складали державний іспит, а 26 грудня 2022 р. – захищали магістерську роботу.

Екзаменаційна комісія у складі:

1. Голова ЕК Олена Михайлівна Трифонова  – доцент кафедри технологічної та професійної освіти, доктор педагогічних наук, доцент;

2. Секретар ЕК Тетяна Володимирівна Куценко  – старший викладач кафедри технологічної та професійної освіти;

3. Микола Ілліч  Садовий – завідувач кафедри технологічної та професійної освіти, доктор педагогічних наук, професор – екзаменатор (сучасні конструкційні матеріали та нанотехнології);

4. Василь Васильович Чубар – доцент кафедри технологічної та професійної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент – екзаменатор (теорія і методика навчання технологій у старшій школі);

5. Дмитро Вікторович Соменко  – старший викладач кафедри технологічної та професійної освіти, кандидат педагогічних наук – член комісії

оцінила здобутки студентів на екзамені та встановила, що в цілому студенти спеціальності Середня освіта (Трудове навчання та технології) оволоділи програмним матеріалом дисциплін, які вивчали за навчальним планом спеціальності. Рівень сформованості знань, умінь, навичок і компетентностей відповідає вимогам освітньо-професійної програми підготовки магістрів.

На захист кваліфікаційних робіт були винесені такі:

Дмитро Геннадійович Берест тема: Методика організації проєктно-технологічної діяльності на уроках технологій. Науковий керівник: Щирбул Олександр Миколайович, кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри технологічної та професійної освіти.

Вікторія Сергіївна Брезгіна тема: Удосконалення методики і техніки при вивченні основ автоматики і робототехніки в шкільному курсі технології. Науковий керівник: Кононенко Сергій Олексійович, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри технологічної та професійної освіти.

Анастасія Володимирівна Власова  тема: Розвиток інформаційно-цифрової компетентності у процесі проєктно-технологічної діяльності на уроках технологій. Науковий керівник: Рябець Сергій Іванович, кандидат технічних наук, доцент кафедри технологічної та професійної освіти.

Анжеліка Ігорівна Погрібна тема: Методика формування цифрової компетентності на уроках трудового навчання та технологій в умовах розвитку техногенного середовища. Науковий керівник: Садовий Микола Ілліч доктор педагогічних наук, професор, зав. кафедрою технологічної та професійної освіти.

Олександр Андрійович Печерський тема: Методика використання елементів STEM-освіти на уроках технологій. Науковий керівник: Щирбул Олександр Миколайович, кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри технологічної та професійної освіти.

Наталія Геннадіївна Приходько тема: Використання технологій дистанційного та змішаного навчання у організації проєктно-технологічної діяльності учнів на уроках «Технології». Науковий керівник: Кононенко Сергій Олексійович, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри технологічної та професійної освіти.

Крістіна Сергіївна Старостенко тема: Методика візуалізації навчальних матеріалів учнів на уроках технологій. Науковий керівник: Мироненко Наталя Василівна, кандидат педагогічних наук, доцент, старший викладач кафедри технологічної та професійної освіти.

Артем Костянтинович Стець тема: Методика вивчення тем розділу «Машинобудівні матеріали. Метали та сплави» старшокласниками під час профільного навчання за спеціалізацією «Металообробка». Науковий керівник: Ткачук Андрій Іванович, кандидат технічних наук, доцент кафедрою технологічної та професійної освіти.

Тетяна Сергіївна Шевченко тема: Методика використання міжпредметних зв’язків на уроках технологій. Науковий керівник: Рябець Сергій Іванович, кандидат технічних наук, доцент кафедрою технологічної та професійної освіти.

Наталія Олександрівна Цимбал тема: Методика використання онлайн-сервісів на уроках технологій. Науковий керівник: Рябець Сергій Іванович, кандидат технічних наук, доцент кафедри технологічної та професійної освіти.

На захисті переважна більшість студентів показали глибоке розуміння проведених ними досліджень, на належному рівні презентували отримані результати. Всі студенти мають публікації за результатами магістерського дослідження та здійснили його апробацію на конференціях.

За результатами складання державного екзамену та захисту магістерської роботи комісія прийняла рішення, що випускники факультету математики, природничих наук та технологій спеціальності: 014 Середня освіта (Трудове навчання та технології) денної форми навчання другого (магістерського) рівня вищої освіти в цілому достатньо підготовлені до роботи на посадах вчителя трудового навчання, технологій та креслення закладу загальної середньої освіти. Двом студенткам (Анжеліка ІгорівнаПогрібна, Тетяна Сергіївна Шевченко) комісія прийняла рішення видати дипломи з відзнакою.

1 223 24 15 16789екз1екз2екз3екз4захист1захист2захист3

Інформацію підготувала д.пед.н., проф. О.М.Трифонова